Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Лікування карієсу

Зміст

Карієс: потрібно лікувати, недопустимо ігнорувати

Не можна відкладати лікування карієсу, ціна на цю послугу в клініці Dental Art — середня по Києву. Ми даємо гарантію, індивідуально для кожного клієнта розробляємо план лікування. Після лікування ви покинете стіни клініки зі здоровими зубами і в чудовому настрої.

Інформативно про поширене захворювання

Карієс ... Про нього багато говорять і мало знають. Поширене стоматологічне захворювання діагностують у дорослих і дітей, рекомендують відразу розпочати лікування. Чим він небезпечний до чого призводить бездіяльність хворого? Патологія поширюється і швидко прогресує, провокує втрату зубів. На початковій стадії проявляє себе каріозною плямою білого або темного кольору, з часом руйнує тверді тканини. Результат — поява дірки. Чим більше проходить часу, тим серйозніше стає проблема. Це бомба уповільненої дії та інфекція. При появі захворювання на передніх зубах також доводиться вирішувати проблему естетичного характеру.


Причини виникнення

Бактерії — збудники карієсу. Їх джерелом виступає м'який зубний наліт, вони активно розмножуються і створюють сприятливі умови для руйнування емалі. В результаті процесів життєдіяльності бактерій виділяється значна кількість кислоти, яка розм'якшує тверді тканини. Перш за все це відбувається тому, що вимиваються кальцій і фтор. Чим локальніші ділянки із нальоту, тим більше бактерій. Емаль стає тонкою, в результаті чого мікроорганізми легко проникають всередину зуба. Так відбуваються незворотні руйнівні процеси і розвиток карієсу.


Попередити появу нальоту неможливо. Він утворюється кожен день при вживанні їжі, особливо вуглеводів. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота і двічі на день чистити зуби. Дотримання цього простого правила позбавить від проблем і необхідності залишати гроші в кабінеті стоматолога. Лікування на початковій стадії коштує недорого, але краще не допускати розвиток патологічного процесу.

Причинами хвороби також можуть виступати наступні фактори:

 • спадковість;

 • порушення в роботі внутрішніх систем (імунна, травна і т. д.);

 • використання зубної пасти та щітки низької якості;

 • неправильне харчування.

Важливо: зуби потрібно чистити не тільки регулярно, але і правильно (не пошкоджувати емаль і ретельно видаляти м'який наліт) без натиску на щітку і сильного тертя.

Як розпізнати захворювання?

Лікувати зуби потрібно, якщо з'явилися такі симптоми карієсу:

 • неприємний запах із рота;

 • порожнини (дірки);

 • шорстка поверхня емалі;

 • темні точки;

 • чутливість до холодного та гарячого;

 • неприємні відчуття під час вживання солодкої, кислої, солоної та іншої їжі.

У стоматології Dental Art почнуть лікування карієсу будь-якого ступеня, але рекомендуємо подбати про здоров'я зубів відразу після виявлення проблеми. В іншому випадку хвороба прогресуватиме, торкнеться пульпи, виникне гострий нестерпний біль. Доведеться лікувати ще й пульпіт.

Види карієсу

На початковій стадії захворювання відбуваються структурні зміни емалі. Вона стає шорсткою і неприємною на дотик. Це неглибоке ураження не доставляє сильного дискомфорту, карієс називають поверхневим. Іноді з'являється чутливість зубів і неприємні відчуття під час вживання фруктів із яскравим смаком.


Методи діагностики та лікування

У вигідному становищі опиняються ті пацієнти, у яких карієс виявили на стадії появи. І у дорослих, і у дітей лікування триватиме мінімум часу, обійдеться недорого. Складні запущені клінічні картини, в свою чергу, вимагають підвищеної уваги. Лікувати карієс доведеться довго, не виключений пульпіт або періодонтит.

Системно відвідуйте стоматологів клініки Dental Art, щоб у разі виявлення карієсу або іншого захворювання зупинити його розвиток і появу ускладнень. Консультація в клініці — безкоштовна.

Основні діагностичні методики при карієсі:

 • огляд;

 • зондування (оцінка стану твердих тканин);

 • перкусія (постукування по зубу) та холодова проба.

Якщо клінічна картина залишається незрозумілою, додатково вдаються до вітального фарбування, термопроб, рентгенографії, електроодонтометрії або люмінесцентного методу. Діагностика безболісна, але не виключені незначні неприємні відчуття. Обстеження триває недовго.

Етапи та методики лікування залежать від ступеня захворювання. На початковій стадії видаляють уражену ділянку емалі, наносять фторвмісні склади. Серединний карієс лікують під анестезією. Також видаляють пошкоджені ділянки емалі та дентину. Обробляють відпрепаровану порожнину спеціальними матеріалами, потім реставрують зуб фотополімерними або склоіономерними (у дітей) матеріалами.

При глибоких ураженнях очищують емаль і розм'якшений дентин і лікують його як середній карієс, подальші дії залежать від клінічної картини. Якщо діагностували пульпіт, здійснюють його лікування, видаляючи нерв. Періодонтит - це ускладнення попереднього захворювання, теж не виключено.


Важливо: глибокий карієс — не привід для видалення нерва чи зуба! До сучасних методів лікування відноситься озонотерапія —  ефективна, безболісна і не має вікових обмежень. Не можна не сказати про комп'ютерну анестезію STA. Вона дозволяє вводити анестетик, не причиняючи пацієнту дискомфорту.

Профілактичні заходи

Щоб не лікувати карієс, потрібно регулярно і якісно виконувати гігієнічні процедури. Мінімальна тривалість чищення зубів — 2 хвилини. Рекомендуємо видаляти наліт відразу після пробудження і перед сном. Якщо є складнощі при купівлі зубної щітки і пасти, отримайте консультацію у лікарів-стоматологів нашої клініки.

Профілактика також включає:

 • дотримання основ збалансованого харчування (1/3 раціону — свіжі фрукти і овочі);

 • періодичну професійну чистку для видалення зубного каменю (за рекомендацією фахівця);

 • профілактичні огляди (2 рази на рік).

Більш детально про профілактику розкаже спеціаліст на прийомі.

Переваги лікування в клініках Dental Art

Звертайтеся до нас із будь-якими скаргами на здоров'я ротової порожнини, можливий екстрений прийом. Досвідчені фахівці після аналізу клінічної картини розпочнуть лікування. У клініці є все необхідне обладнання для діагностики. Будуть видалені каріозні порожнини маленького і великого розміру, а також ураження емалі будь-якої глибини, поставлені якісні пломби. Записуйтеся на безкоштовний консультативний прийом. 


Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги
Інші послугиТерапевтичне лікування, діагностика
Ендодонтичне лікування
від 1 500 грн до 2 900 грн
Лікування каналів під мікроскопом
від 1 800 до 4 000 грн
Реставрація фронтальна
від 1 700 грн до 2 000 грн
Художня реставрація зубів
від 1 700 грн до 2 000 грн
Лікування періодонтиту
від 1 500 до 1 700 грн
Лікування пульпіта
від 3 000 грн до 5 200 грн
Лікування карієсу
від 1 400 грн до 2 000 грн
Нарощування зубів
від 1 400 грн до 2 000 грн
Глибоке фторування зубів
850 грн
Первинна консультація стоматолога, план лікування
Безкоштовно
Відповіді на питання за послугою
«Лікування карієсу»
Фахівці за послугою
Медведский Владислав Вячеславович
Медведський
Владислав Вячеславович
Лікар-терапевт. Досвід: 3 роки
Начкебия Иринэ Валерьяновна
Начкебія
Ірине Валер'янівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 5 років
Недуга Александр Вячеславович
Недуга
Олександр В'ячеславович
Терапевт, ендодонтист.
Досвід: 8 років
Наші відгуки
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Мері
м.Київ
Був на прийомі у Бориса Петросяна. Видаляли 3 зуба мудрості. Один буд в дуже невигідному положенні. Операція пройшла успішно, швидко та якісно. Загоюється все добре, четвертий день зараз. Дякую лікарю та його асистенці. Та всьому колективу, хто приймав участь в процесі мого одужання. P.S Був в день відкриття після ремонта, класна, приємна клініка. Чисто та сучасно!
Ілля Карамавров
м.Київ
Потрапив у клініку випадково, до цього обслуговувався в іншій. Необхідно було зробити трансплантацію, те, як це зробили: швидко та професійно - був вприємно вражений, вважав довше... Я дуже вдячний Борису Павловичу та Яні!  Зробили не те щоб добре, а дуже добре, професійно, швидко.... Загальне враження. Професіоналізм, швидкість, якість. Персонал дуже доброзичливий, дякую Вам 😁  Хочу відмітити інтер'єр: простий, лаконічний, є дитячий столик - тут приємно знаходитися, на лікарню нема і натяку. Хороших Вам клієнтів, та добра🙏
Mars Fire
м.Київ
Чудова стоматологія ! Видаляла два зуба мудрості.
1.Лікар з розумінням ставився до моєї істерики.
2. Асистент лікаря, що була присутня, наче янгол, своїм ніжним голосом приводила мене у почуття.
3. Операція пройшла на ура, все загоїлося швидко. 
Професіонально, с гумором, з розумінням 👏. Дякую 
Ганна
м.Київ
Найкраща стоматологічна клініка!! Рекомендую всім своїм друзям та знайомим. Лікарі - професіонали своєї справи. Чудове ставлення до пацієнта. Окрема подяка Іринє та Борису Павловичу за професіоналізм, уважність та турботу під час проведення стоматологічних процедур. Лікування проходила у філіалі (ЖК Комфорт Таун) в Києві і ціни, доречі, дуже приємні! 
Олена
м.Київ
Ціна послуги
від 1 400 грн до 2 000 грн
Запис на прийом