Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Лікування карієсу

Зміст

Карієс: потрібно лікувати, недопустимо ігнорувати

Не можна відкладати лікування карієсу, ціна на цю послугу в клініці Dental Art — середня по Києву. Ми даємо гарантію, індивідуально для кожного клієнта розробляємо план лікування. Після лікування ви покинете стіни клініки зі здоровими зубами і в чудовому настрої.

Інформативно про поширене захворювання

Карієс ... Про нього багато говорять і мало знають. Поширене стоматологічне захворювання діагностують у дорослих і дітей, рекомендують відразу розпочати лікування.

Чим небезпечний карієс і до чого призводить бездіяльність хворого? Патологія поширюється і швидко прогресує, провокує втрату зубів. На початковій стадії проявляє себе каріозною плямою білого або темного кольору, з часом руйнує тверді тканини. Результат — поява дірки. Чим більше проходить часу, тим серйозніше стає проблема. Це бомба уповільненої дії та інфекція. При появі карієсу на передніх зубах також доводиться вирішувати проблему естетичного характеру.

Причини виникнення

Бактерії — збудники карієсу. Їх джерелом виступає м'який зубний наліт, вони активно розмножуються і створюють сприятливі умови для руйнування емалі. В результаті процесів життєдіяльності бактерій виділяється значна кількість кислоти, яка розм'якшує тверді тканини. Перш за все це відбувається тому, що вимиваються кальцій і фтор.

Чим локальніші ділянки із нальоту, тим більше бактерій. Емаль стає тонкою, в результаті чого мікроорганізми легко проникають всередину зуба. Так відбуваються незворотні руйнівні процеси і розвиток карієсу.

Попередити появу нальоту неможливо. Він утворюється кожен день при вживанні їжі, особливо вуглеводів. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота і двічі на день чистити зуби. Дотримання цього простого правила позбавить від проблем і необхідності залишати гроші в кабінеті стоматолога. Лікування карієсу на початковій стадії коштує недорого, але краще не допускати розвиток патологічного процесу.

Причинами хвороби також можуть виступати наступні фактори:

 • спадковість;

 • порушення в роботі внутрішніх систем (імунна, травна і т. д.);

 • використання зубної пасти та щітки низької якості;

 • неправильне харчування.

Важливо: зуби потрібно чистити не тільки регулярно, але і правильно (не пошкоджувати емаль і ретельно видаляти м'який наліт) без натиску на щітку і сильного тертя.

Як розпізнати захворювання?

Лікувати зуби потрібно, якщо з'явилися такі симптоми карієсу:

 • неприємний запах із рота;

 • порожнини (дірки);

 • шорстка поверхня емалі;

 • темні точки;

 • чутливість до холодного та гарячого;

 • неприємні відчуття під час вживання солодкої, кислої, солоної та іншої їжі.

У стоматології Dental Art почнуть лікування карієсу будь-якого ступеня, але рекомендуємо подбати про здоров'я зубів відразу після виявлення проблеми. В іншому випадку хвороба прогресуватиме, торкнеться пульпи, виникне гострий нестерпний біль. Доведеться лікувати не тільки карієс, але й пульпіт. Вартість вирішення такої проблеми вища.

Види карієсу

На початковій стадії захворювання відбуваються структурні зміни емалі. Вона стає шорсткою і неприємною на дотик. Це неглибоке ураження не доставляє сильного дискомфорту, карієс називають поверхневим. Іноді з'являється чутливість зубів і неприємні відчуття під час вживання фруктів із яскравим смаком.

Методи діагностики та лікування

У вигідному становищі опиняються ті пацієнти, у яких карієс виявили на стадії появи. І у дорослих, і у дітей лікування триватиме мінімум часу, обійдеться недорого. Складні запущені клінічні картини, в свою чергу, вимагають підвищеної уваги. Лікувати карієс доведеться довго, не виключений пульпіт або періодонтит.

Системно відвідуйте стоматологів клініки Dental Art, щоб у разі виявлення карієсу або іншого захворювання зупинити його розвиток і появу ускладнень. Консультація в клініці — безкоштовна.

Основні діагностичні методики при карієсі:

 • огляд;

 • зондування (оцінка стану твердих тканин);

 • перкусія (постукування по зубу) та холодова проба.

Якщо клінічна картина залишається незрозумілою, додатково вдаються до вітального фарбування, термопроб, рентгенографії, електроодонтометрії або люмінесцентного методу. Діагностика безболісна, але не виключені незначні неприємні відчуття. Обстеження триває недовго.

Етапи та методики лікування карієсу залежать від ступеня захворювання. На початковій стадії видаляють уражену ділянку емалі, наносять фторвмісні склади. Серединний карієс лікують під анестезією. Також видаляють пошкоджені ділянки емалі та дентину. Обробляють відпрепаровану порожнину спеціальними матеріалами, потім реставрують зуб фотополімерними або склоіономерними (у дітей) матеріалами. При глибоких ураженнях очищують емаль і розм'якшений дентин і лікують його як середній карієс, подальші дії залежать від клінічної картини. Якщо діагностували пульпіт, здійснюють його лікування, видаляючи нерв. Періодонтит - це ускладнення попереднього захворювання, теж не виключено.

Важливо: глибокий карієс — не привід для видалення нерва чи зуба!

До сучасних методів лікування відноситься озонотерапія —  ефективна, безболісна і не має вікових обмежень. Не можна не сказати про комп'ютерну анестезію STA. Вона дозволяє вводити анестетик, не причиняючи пацієнту дискомфорту.

Профілактичні заходи

Щоб не лікувати карієс, потрібно регулярно і якісно виконувати гігієнічні процедури. Мінімальна тривалість чищення зубів — 2 хвилини. Рекомендуємо видаляти наліт відразу після пробудження і перед сном. Якщо є складнощі при купівлі зубної щітки і пасти, отримайте консультацію у лікарів-стоматологів нашої клініки.

Профілактика також включає:

 • дотримання основ збалансованого харчування (1/3 раціону — свіжі фрукти і овочі);

 • періодичну професійну чистку для видалення зубного каменю (за рекомендацією фахівця);

 • профілактичні огляди (2 рази на рік).

Більш детально про профілактику розкаже спеціаліст на прийомі.

Переваги лікування карієсу в клініках Dental Art

Звертайтеся до нас із будь-якими скаргами на здоров'я ротової порожнини, можливий екстрений прийом. Досвідчені фахівці після аналізу клінічної картини розпочнуть лікування. У клініці є все необхідне обладнання для діагностики. Будуть видалені каріозні порожнини маленького і великого розміру, а також ураження емалі будь-якої глибини, поставлені якісні пломби. Записуйтеся на безкоштовний консультативний прийом. Ми знаходимося в Києві і смт. Щасливе. Адреси: ЖК «Комфорт Таун», Регенераторна 4, кор. 1-16; Бориспільський район, Героїв Майдану, 11.

Інші послугиТерапевтичне лікування, діагностика
Первинна консультація, план лікування
безкоштовно
Ендодонтичне лікування
від 3 000 грн до 5 200 грн
Реставрація фронтальна
від 1 700 грн до 2 000 грн
Художня реставрація зубів
від 1 700 грн до 2 000 грн
Лікування періодонтиту
від 1 500 до 1 700 грн
Лікування пульпіта
від 3 000 грн до 5 200 грн
Лікування карієсу
від 1 400 грн до 2 000 грн
Нарощування зубів
від 1 400 грн до 2 000 грн
Глибоке фторування зубів
850 грн
Відповіді на питання за послугою
«Лікування карієсу»
Фахівці за послугою
Медведский Владислав Вячеславович
Медведський
Владислав Вячеславович
Лікар-терапевт. Досвід: 3 роки
Начкебия Иринэ Валерьяновна
Начкебія
Ірине Валер'янівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 5 років
Недуга Александр Вячеславович
Недуга
Олександр В'ячеславович
Терапевт, ендодонтист.
Досвід: 8 років
Наші відгуки
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Відеовідгук.
Мері
м.Київ
Был на приеме у доктора Бориса Петросяна. Удаляли 3 зуба мудрости. Один был очень в невыгодном положении. Операция прошла успешно, быстро и качественно. Заживает все отлично, четвёртый день сейчас. Спасибо доктору и его замечательной ассистентке. И всему коллективу, кто участвовал в процессе моего выздоровления. P.S. Был в день открытия после ремонта, классная, приятная клиника. Чисто и современно!
Ілля Карамавров
м.Київ
Попал в клинику случайно, до этого обслуживался в другой. Необходимо было сделать трансплантацию, то как это сделали быстро и професионально был приятно удивлен, думал дольше.. Я очень благодарен Борису Павловичу и Яне! Сделали не то что хорошо а професионально, быстро... Общее первое впечатление. Профессионализм, скорость, качество. Персонал очень доброжелателен, спасибо Вам😁 хочу отметить интерьер, простой лаконичный тут приятно находится, на больницу не намека, столик для деток. Хороших Вам клиентов, и добра🙏
Mars Fire
м.Київ
Прекрасная стоматология ! Вырывала два зуба мудрости. 1.врач с пониманием относился к моей истерике 2. Медсестра ,которая присутствовала, прям как ангел, своим нежным голосом приводила меня в чувство 3. Операция прошла на отлично, зажило все быстро Профессионально , с юмором, с пониманием👏. Спасибо !
Ганна
м.Київ
Самая лучшая стоматологическая клиника!! Рекомендую всем своим друзьям и знакомым. Доктора-профессионалы своего дела. Прекрасное отношение к пациентам. Отдельное спасибо докторам Иринэ и Борису Павловичу за профессионализм, внимательность и заботу во время проведения стомат.процедур! Лечение проходила в филиале (ЖК Комфорт Таун) в Киеве и цены, кстати, очень приятные!
Елена
м.Київ
Отличная клиника! Очень профессиональные врачи. Лечимся всей семьёй уже более трёх лет!
Станіслав Черкашин
м.Київ
Отличная клиника. За один прием уладили 2 испорченных зуба мудрости, сделали чистку, и поставили пломбу. Всё прошло супер. Отношение врачей и персонала дружелюбное, цены нормальные, все на уровне. Рекомендую!
Юлія
м.Київ
Ціна послуги
від 1 400 грн до 2 000 грн
Запис на прийом