Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Лікування карієсу

Зміст

Карієс: потрібно лікувати, недопустимо ігнорувати

Не можна відкладати лікування карієсу в стоматології, ціна на цю послугу в клініці Dental Art — середня по Києву. Ми даємо гарантію, індивідуально для кожного клієнта розробляємо план лікування. Після лікування ви покинете стіни клініки зі здоровими зубами і в чудовому настрої.

Інформативно про поширене захворювання

Про карієс зубів багато говорять і мало знають. Поширене стоматологічне захворювання діагностують у дорослих і дітей, рекомендують відразу розпочати лікування. Чим він небезпечний до чого призводить бездіяльність хворого? Патологія поширюється і швидко прогресує, провокує втрату зубів. На початковій стадії проявляє себе каріозною плямою білого або темного кольору, з часом руйнує тверді тканини. Результат — поява дірки. Чим більше проходить часу, тим серйозніше стає проблема. Це бомба уповільненої дії та інфекція. При появі захворювання на передніх зубах також доводиться вирішувати проблему естетичного характеру.


Причини виникнення

Бактерії — збудники карієсу. Їх джерелом виступає м'який зубний наліт, вони активно розмножуються і створюють сприятливі умови для руйнування емалі. В результаті процесів життєдіяльності бактерій виділяється значна кількість кислоти, яка розм'якшує тверді тканини. Перш за все це відбувається тому, що вимиваються кальцій і фтор. Чим локальніші ділянки із нальоту, тим більше бактерій. Емаль стає тонкою, в результаті чого мікроорганізми легко проникають всередину зуба. Так відбуваються незворотні руйнівні процеси і розвиток карієсу.


Попередити появу нальоту неможливо. Він утворюється кожен день при вживанні їжі, особливо вуглеводів. Дуже важливо стежити за гігієною порожнини рота і двічі на день чистити зуби. Дотримання цього простого правила позбавить від проблем і необхідності залишати гроші в кабінеті стоматолога. Лікування на початковій стадії коштує недорого, але краще не допускати розвиток патологічного процесу.

Причинами хвороби також можуть виступати наступні фактори:

 • спадковість;

 • порушення в роботі внутрішніх систем (імунна, травна і т. д.);

 • використання зубної пасти та щітки низької якості;

 • неправильне харчування.

Важливо: зуби потрібно чистити не тільки регулярно, але і правильно (не пошкоджувати емаль і ретельно видаляти м'який наліт) без натиску на щітку і сильного тертя.

Як розпізнати карієс?

Лікувати зуби потрібно, якщо з'явилися такі симптоми:

 • неприємний запах із рота;

 • порожнини (дірки);

 • шорстка поверхня емалі;

 • темні точки;

 • чутливість до холодного та гарячого;

 • неприємні відчуття під час вживання солодкої, кислої, солоної та іншої їжі.

У стоматології Dental Art почнуть лікування карієсу будь-якого ступеня, але рекомендуємо подбати про здоров'я зубів відразу після виявлення проблеми. В іншому випадку хвороба прогресуватиме, торкнеться пульпи, виникне гострий нестерпний біль. Доведеться лікувати ще й пульпіт.

Види карієсу

На початковій стадії захворювання відбуваються структурні зміни емалі. Вона стає шорсткою і неприємною на дотик. Це неглибоке ураження не доставляє сильного дискомфорту, карієс називають поверхневим. Іноді з'являється чутливість зубів і неприємні відчуття під час вживання фруктів із яскравим смаком.


Методи діагностики та лікування

У вигідному становищі опиняються ті пацієнти, у яких карієс виявили на стадії появи. І у дорослих, і у дітей лікування триватиме мінімум часу, обійдеться недорого. Складні запущені клінічні картини, в свою чергу, вимагають підвищеної уваги. Лікувати карієс доведеться довго, не виключений пульпіт або періодонтит.

Системно відвідуйте стоматологів клініки Dental Art, щоб у разі виявлення карієсу або іншого захворювання зупинити його розвиток і появу ускладнень. Консультація в клініці — безкоштовна.

Основні діагностичні методики при карієсі:

 • огляд;

 • зондування (оцінка стану твердих тканин);

 • перкусія (постукування по зубу) та холодова проба.

Якщо клінічна картина залишається незрозумілою, додатково вдаються до вітального фарбування, термопроб, рентгенографії, електроодонтометрії або люмінесцентного методу. Діагностика безболісна, але не виключені незначні неприємні відчуття. Обстеження триває недовго.

Етапи та методики лікування залежать від ступеня захворювання. На початковій стадії видаляють уражену ділянку емалі, наносять фторвмісні склади. Серединний карієс лікують під анестезією. Також видаляють пошкоджені ділянки емалі та дентину. Обробляють відпрепаровану порожнину спеціальними матеріалами, потім реставрують зуб фотополімерними або склоіономерними (у дітей) матеріалами.

При глибоких ураженнях очищують емаль і розм'якшений дентин і лікують його як середній карієс, подальші дії залежать від клінічної картини. Якщо діагностували пульпіт, здійснюють його лікування, видаляючи нерв. Періодонтит - це ускладнення попереднього захворювання, теж не виключено.


Важливо: глибокий передніх карієс — не привід для видалення нерва чи зуба! До сучасних методів лікування відноситься озонотерапія —  ефективна, безболісна і не має вікових обмежень. Не можна не сказати про комп'ютерну анестезію STA. Вона дозволяє вводити анестетик, не причиняючи пацієнту дискомфорту.

Профілактичні заходи

Щоб не лікувати карієс, потрібно регулярно і якісно виконувати гігієнічні процедури. Мінімальна тривалість чищення зубів — 2 хвилини. Рекомендуємо видаляти наліт відразу після пробудження і перед сном. Якщо є складнощі при купівлі зубної щітки і пасти, отримайте консультацію у лікарів-стоматологів нашої клініки.

Профілактика також включає:

 • дотримання основ збалансованого харчування (1/3 раціону — свіжі фрукти і овочі);

 • періодичну професійну чистку для видалення зубного каменю (за рекомендацією фахівця);

 • профілактичні огляди (2 рази на рік).

Більш детально про профілактику розкаже спеціаліст на прийомі.

Переваги лікування в клініках Dental Art

Звертайтеся до нас із будь-якими скаргами на здоров'я ротової порожнини, можливий екстрений прийом. Досвідчені фахівці після аналізу клінічної картини розпочнуть лікування. У клініці є все необхідне обладнання для діагностики. Будуть видалені каріозні порожнини маленького і великого розміру, а також ураження емалі будь-якої глибини, поставлені якісні пломби. 

Записуйтеся на безкоштовний консультативний прийом. 


Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги
Інші послугиТерапевтичне лікування, діагностика
Первинна консультація стоматолога, план лікування
Безкоштовно
Ендодонтичне лікування
від 1 500 грн до 2 900 грн
Лікування каналів під мікроскопом
від 1 800 до 4 000 грн
Реставрація фронтальна
від 1 700 грн до 2 000 грн
Художня реставрація зубів
від 1 700 грн до 2 000 грн
Лікування періодонтиту
від 1 500 до 1 700 грн
Лікування пульпіта
від 3 000 грн до 5 200 грн
Лікування карієсу
від 1 400 грн до 2 000 грн
Нарощування зубів
від 1 400 грн до 2 000 грн
Глибоке фторування зубів
850 грн
Відповіді на питання за послугою
«Лікування карієсу»
Що робити, якщо дірка в зубі викликає гострий біль?
Будь-який біль пов'язаний з нервами. При каріозному ураженні утворюється порожнина, яка відкриває доступ до пульпової камери — місця, де знаходиться нерв. Через вплив кислоти він запалюється. Це і провокує гострий біль. Якщо запальний процес несильний, нерв можна ще зберегти. В іншому випадку його доведеться видалити. Після цього лікар запломбує канали. Такі дії повернуть зубу здоров'я.
Чи передається карієс у спадок?
На жаль, однією з причин розвитку карієсу є генетична схильність. Часто хвороба проявляється ще в ранньому віці. Схильна до неї саме слабомінералізована емаль. Навіть якщо у вас або у вашої дитини є схильність до розвитку карієсу, не варто впадати у відчай. Ретельний догляд за порожниною рота і профілактичні огляди у стоматолога допоможуть зберегти здоров'я посмішки.
Чому карієс вражає одні й ті ж ділянки?
Патогенні мікроорганізми накопичуються у важкодоступних для чищення місцях: у фісурах, міжзубних проміжках, на задніх стінках. Нерідко цим ділянкам не приділяється належна увага, наприклад, при ігноруванні зубної нитки. Це дозволяє бактеріям розвиватися. Вони, атакуючи емаль, провокують розвиток карієсу. Якщо запустити хворобу, доведеться лікувати канали. Тому ретельний догляд за порожниною рота — одна з головних умов збереження її здоров'я.
Карієс заразний — це правда чи міф?
Мабуть, доля правди в цьому твердженні є. Хвороба провокує патогенна мікрофлора, а ймовірність її передачі контактним шляхом існує. Тому можна припускати, що карієс заразний.
Але при цьому треба внести ясність в ситуацію. Патогенна мікрофлора — це ще не карієс. У кожної людини в роті мільярди бактерій, які знаходяться в певному балансі. При недостатній гігієні розвиваються шкідливі бактерії, а з ними — і карієс. Процес проходить у всіх по-різному. Чи передаються шкідливі бактерії, що провокують карієс? Так! Заразна чи сама хвороба? Є сумніви.
Є карієс, але зуб не болить. Чи обов'язково лікувати його?
Все залежить від того, як людина ставиться до свого здоров'я. Як показує стоматологічна практика, на початкових етапах ураження зуба карієсом яскраво виражених симптомів немає. Біль з'являється, коли хвороба добирається до нерва. Однозначно можна сказати, що не можна допускати такого стану. Лікування карієсу набагато простіше, швидше і дешевше, якщо почати його на ранніх етапах розвитку хвороби.
Самостійно виявити карієс можна не завжди, оскільки ураження часто розвивається в прихованих від погляду ділянках. Для своєчасної діагностики необхідно проходити профілактичні огляди у стоматолога не рідше ніж раз на півроку.
Чи можна усунути карієс молочних зубів без бормашини?
Існує кілька методик препарування дитячих зубів без препарування. Можна використовувати, наприклад, ультразвуковий скалер. Коли дитина боїться бормашини, іноді застосовують екскаватор — ручний інструмент.
Які ще є методи профілактики карієсу у дітей, крім сріблення?
З метою насичення емалі корисними елементами і, відповідно, її зміцнення проводять процедуру фторування зубів. Вона передбачає нанесення на емаль фторвмісного гелю або лаку. Для підтримки ефекту фторування рекомендують періодично повторювати. Такий метод допоможе також призупинити карієс, коли він тільки починає розвиватися (стадія плями).
Чи є дієві способи профілактики карієсу у дітей?
Одним з кращих способів попередження хвороби в ранньому віці є герметизація фісур — борозенок на жувальній поверхні зубів. Справа в тому, що їх складно очищати. В результаті на поверхні накопичується наліт, який стає живильним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Щоб запобігти такій ситуації, їх заповнюють спеціальним пломбувальним матеріалом, завдяки чому знижується ризик розвитку карієсу. Проводити герметизацію фісур можна також дорослим.
Виконання процедури зовсім не означає, що можна не чистити зуби. Інші ділянки їх поверхні залишаються незахищеними.
Фахівці за послугою
Медведский Владислав Вячеславович
Медведський
Владислав Вячеславович
Лікар-стоматолог-терапевт.
Досвід: 5 років
Начкебия Иринэ Валерьяновна
Начкебія
Ірине Валер'янівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 7 років
Недуга Александр Вячеславович
Недуга
Олександр В'ячеславович
Терапевт, ендодонтіст.
Досвід: 8 років
Наші відгуки
Сьогодні відвідала Dental Art. Враження тільки позитивні. Абсолютно безболісно видалили вісімку і поставили імплант. Дякую велике  Васильєву Роману Ігоровичу!
Вікторія Губська
м.Київ
Стояла дилема вибору, щодо того щоб вибрати лікаря або бюджетного варіанту або територіально, але ціна вище. Зупинилася на другому, так як будучи, хоч і не частим відвідувачем цієї клініки, але в базі є і будучи в положенні 37 тижнів, візитом залишилася вкрай задоволена, особливо педантичне і трепетне ставлення у лікаря Владислава В'ячеславовича Медведського. Задоволена його компетентною консультацією і приємного ставлення до пацієнта його асистентки. дякую heart_eyes

Ксенія Валенська-Вяземська
м.Щасливе
Дякую усіх лікарів, котрі проводили лікування. Всі класні, гарний професіоналізм. Дуже сподобався хірург Борис Павлович та Артем Володимирович, та окрема подяка Анні Ашотовні.
Сергій Заярський
м.смт. Щасливе
Можу вже написати відгук про клініку smile  Два роки тому встановила брекети.  Вибрала цю клініку за рекомендацією знайомої, а ще тому що: тут лікар не умовляв мене видаляти здоровий зуб "для краси" confused  Я обійшла всі стоматології в комплексі, з одного раніше був негативний досвід, але це інша історія ... В іншій вирішили  видалити зуб, кажучи що по іншому ну ніяк!  Навіть не розглядали інші варіанти лікування, а для мене це було неприйнятно!  Повинна була носити брекети років 2 - 2,5, в принципі технічно так і вийшло, АЛЕ!  Через карантин довгий час ортодонт був відсутній, і фактично жодних коригувань не проводили.  Але коли з'явився новий - справа не те що зрушила, а просто моментально практично все встало на свої місця, і тепер залишилося тільки закріпити результат)) В березні знімаю) І за термінами, виходить що навіть швидше ніж обіцяли, якщо врахувати форс-мажор з  карантином.  Доктором Гоменюк Мар'яною дуже задоволена heart_eyes  Рекомендую!  Відгук ще доповню, так як попереду ще імплантація, поділюся враженням)
Степаненко Наталія
м.Київ
 Чудова стоматологія. Рекомендую лікаря Юлію Олександрівну, гарний фахівець heart_eyes
Ірина Штукована
м.смт. Щасливе
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Ціна послуги
від 1 400 грн до 2 000 грн
Запис на прийом