Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Лікування пульпіта

Зміст

Пульпіт: перебіг, діагностика та методи лікування

Запалення судинно-нервового пучка зуба – результат перебігу патологічних процесів у ротовій порожнині. Його також називають пульпою, а захворювання – пульпітом. Якщо говорити простою мовою, то виникає запалення нерву, яке виступає джерелом болючих відчуттів, підвищеної чутливості та інших неприємних симптомів. Пульпіт зубів вимагає негайного лікування ще на початковій стадії. При своєчасному зверненні в Dental Art можна запобігти гнійному розвиткові, загальному погіршенню самопочуття та поширенню запального процесу на здорові одиниці ротової порожнини.


Фахівці нашої клініки мають великий досвід в лікуванні пульпіту, успішно обслуговують пацієнтів з таким діагнозом із Києва та області в чистих світлих кабінетах, які оснащені сучасним стоматологічним обладнанням. Індивідуально підбирають знеболювальні та інші препарати, а також безпечні ефективні методи терапії. Ціна послуг повідомляється до початку лікування пульпіту. У нас середня вартість послуг по Києву, але якість обслуговування в Dental Art не залишить у вас сумнівів.

Причини появи хвороби і можливі ускладнення

Пульпіт – це запальний процес, часто викликаний інфекцією. Її джерелом може виступати запущений карієс, некомпетентне стоматологічне лікування,травми. Клінічну картину погіршують недостатня кількість кальцію, вживання занадто холодної та гарячої їжі, а також продукти з високим вмістом цукру і кислот.

Сучасна стоматологія закликає не ігнорувати першу симптоматику пульпіту і відразу починати лікування. На це є такі причини: розвиток періодонтиту і втрата зубів. Нерідко виникають кісти і гранульоми. Коли діагностують періодонтит, пацієнт проходить більш тривале і складне лікування, ніж при пульпіті.

Опис симптоматики

Пульпіт заявляє про себе хворобливими відчуттями, які виникають під час вживання холодних і гарячих страв, напоїв. Надалі біль з`являється сама по собі, особливо в нічний час. Хворий відзначає безсоння і низьку працездатність.

Пульпіт прогресує швидко, буває гострий, хронічний і загостренний хронічний пульпіт. Хворі з першою формою мають такі скарги: ниючі відчуття в області щелепи та посилення болю під впливом подразників. Симптоми гнійного пульпіту:

 • гострий сильний біль;

 • полегшення стану після впливу холоду;

 • розширення локалізації болю на горло, щоки, всю ротову порожнину;

 • пульсуючі неприємні відчуття.

Важливо: до звернення в Dental Art уражений зуб виступає хронічним джерелом інфекції! Досить швидко біль поширюється на всю щелепу, не виключена зміна кольору емалі. Гостра форма переходить в гнійну (часткове або повне ураження пульпи).

Етапи діагностики та лікування

У стоматології Dental Art проводять комплексний огляд порожнини рота і глибокий аналіз симптоматики. Це дозволяє правильно поставити діагноз і не переплутати пульпіт з іншими серйозними захворюваннями зі схожими проявами. Хворий проходить рентгенівське обстеження або комп'ютерну томографію.

Програму лікування пульпіту складають індивідуально, включаючи в неї одну або кілька методів з наступного списку:

 1. Біологічний спосіб. Нейтралізація запалення, застосування препаратів із вмістом кальцію та ін.

 2. Часткове видалення пульпи. Метод актуальний при лікуванні зубів у підлітків.

 3. Депульпація. Видалення ураженого нерва з подальшим плобуванням кореневих каналів та установкою пломби.

Лікування пульпіту починається з анестезії і закінчується пломбуванням кореневих каналів. Уражену пульпу видаляють, виконують механічну та медикаментозну обробку. Ефективність проведених заходів оцінюють за допомогою діагностичних методик. Роблять рентген. На цьому етапі актуально розпочати реставрацію коронкової частини зуба. 

Важливо: однаково небезпечні гнійна і гостра форми, в обох випадках при відсутності лікування виникає ризик розвитку сепсису та апікального періодонтиту.


Комплексна профілактика

Від пульпіту та інших стоматологічних захворювань немає єдиного «рецепту», здоров'я порожнини рота більшою мірою залежить від способу та якості життя. Фахівці нашої клініки дають пацієнтам наступні рекомендації:

 • обов'язкова чистка зубів та язика двічі на день;

 • відмова від цигарок, їх замінників та інших шкідливих звичок;

 • користування ополіскувачами;

 • використання нитки для видалення залишків їжі між зубами.

Регулярні огляди (2 рази на рік) – це також профілактика, завдяки якій вдається попередити багато захворювань на початковому етапі.

Негайна допомога при сильному зубному болю

При яскравих і нестерпних симптомах пульпіту необхідно відразу їхати в Dental Art. Однак іноді пацієнт змушений чекати кілька годин або ніч, а біль все наростає. Ця ситуація знайома багатьом страждаючим пульпітом. Що робити для полегшення стану? Вжити знеболювальне та записатися до лікаря якомога скоріше.

Тепер про те, що категорично заборонено робити при пульпіті: прогрівання і будь-який термічний вплив на хворобливу зону, вживання алкоголю, використання спиртових компресів.

Переваги лікування в клініках Dental Art

Є підозра на пульпіт зубів? Записуйтеся на прийом до стоматолога нашої клініки. Первинна консультація при підозрі на пульпіт безкоштовна, вартість лікування розрахуємо на основі прайсу індивідуально після діагностики і з'ясування повної клінічної картини. Адреси стоматологічних центрів Dental Art: Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, корп.16-1; Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11.

Лікування пульпіту варто довірити нашим фахівцям з таких причин:

 • великий досвід і робота на результат;

 • сучасне обладнання;

 • робота з ранку до вечора;

 • ефективне лікування з видаленням кореня проблеми;

 • рекомендації кожному клієнту;

 • індивідуальна розробка безпечної дієвої програми лікування, а не використання найдорожчих методів і препаратів.

Записуйтеся на прийом при підозрі на пульпіт зубів!

Інші послугиТерапевтичне лікування, діагностика
Первинна консультація, план лікування
безкоштовно
Ендодонтичне лікування
від 3 000 грн до 5 200 грн
Реставрація фронтальна
від 1 700 грн до 2 000 грн
Художня реставрація зубів
від 1 700 грн до 2 000 грн
Лікування періодонтиту
від 1 500 до 1 700 грн
Лікування пульпіта
від 3 000 грн до 5 200 грн
Лікування карієсу
від 1 400 грн до 2 000 грн
Нарощування зубів
від 1 400 грн до 2 000 грн
Глибоке фторування зубів
850 грн
Відповіді на питання за послугою
«Лікування пульпіта»
Фахівці за послугою
Герега Людмила Григориевна
Герега
Людмила Григорівна
Лікар-терапевт. Досвід: 10 років
Начкебия Иринэ Валерьяновна
Начкебія
Ірине Валер'янівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 5 років
Недуга Александр Вячеславович
Недуга
Олександр В'ячеславович
Терапевт, ендодонтист.
Досвід: 8 років
Наші відгуки
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Відеовідгук.
Мері
м.Київ
Был на приеме у доктора Бориса Петросяна. Удаляли 3 зуба мудрости. Один был очень в невыгодном положении. Операция прошла успешно, быстро и качественно. Заживает все отлично, четвёртый день сейчас. Спасибо доктору и его замечательной ассистентке. И всему коллективу, кто участвовал в процессе моего выздоровления. P.S. Был в день открытия после ремонта, классная, приятная клиника. Чисто и современно!
Ілля Карамавров
м.Київ
Попал в клинику случайно, до этого обслуживался в другой. Необходимо было сделать трансплантацию, то как это сделали быстро и професионально был приятно удивлен, думал дольше.. Я очень благодарен Борису Павловичу и Яне! Сделали не то что хорошо а професионально, быстро... Общее первое впечатление. Профессионализм, скорость, качество. Персонал очень доброжелателен, спасибо Вам😁 хочу отметить интерьер, простой лаконичный тут приятно находится, на больницу не намека, столик для деток. Хороших Вам клиентов, и добра🙏
Mars Fire
м.Київ
Прекрасная стоматология ! Вырывала два зуба мудрости. 1.врач с пониманием относился к моей истерике 2. Медсестра ,которая присутствовала, прям как ангел, своим нежным голосом приводила меня в чувство 3. Операция прошла на отлично, зажило все быстро Профессионально , с юмором, с пониманием👏. Спасибо !
Ганна
м.Київ
Самая лучшая стоматологическая клиника!! Рекомендую всем своим друзьям и знакомым. Доктора-профессионалы своего дела. Прекрасное отношение к пациентам. Отдельное спасибо докторам Иринэ и Борису Павловичу за профессионализм, внимательность и заботу во время проведения стомат.процедур! Лечение проходила в филиале (ЖК Комфорт Таун) в Киеве и цены, кстати, очень приятные!
Елена
м.Київ
Отличная клиника! Очень профессиональные врачи. Лечимся всей семьёй уже более трёх лет!
Станіслав Черкашин
м.Київ
Отличная клиника. За один прием уладили 2 испорченных зуба мудрости, сделали чистку, и поставили пломбу. Всё прошло супер. Отношение врачей и персонала дружелюбное, цены нормальные, все на уровне. Рекомендую!
Юлія
м.Київ
Ціна послуги
від 3 000 грн до 5 200 грн
Запис на прийом