Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Лікування пульпіта

Зміст

Пульпіт: перебіг, діагностика та методи лікування

Запалення судинно-нервового пучка зуба – результат перебігу патологічних процесів у ротовій порожнині. Його також називають пульпою, а захворювання – пульпітом. Якщо говорити простою мовою, то виникає запалення нерву, яке виступає джерелом болючих відчуттів, підвищеної чутливості та інших неприємних симптомів. 

Він вимагає негайного лікування ще на початковій стадії. При своєчасному зверненні в Dental Art можна запобігти гнійному розвиткові, загальному погіршенню самопочуття та поширенню запального процесу на здорові одиниці ротової порожнини.

Фахівці нашої клініки мають великий досвід в лікуванні пульпіту, успішно обслуговують пацієнтів з таким діагнозом із Києва та області в чистих світлих кабінетах, які оснащені сучасним стоматологічним обладнанням. Індивідуально підбирають знеболювальні та інші препарати, а також безпечні ефективні методи терапії. У нас середня вартість послуг по Києву, але якість обслуговування в Dental Art не залишить у вас сумнівів.

Причини появи хвороби і можливі ускладнення

Пульпіт – це запальний процес, часто викликаний інфекцією. Її джерелом може виступати запущений карієс, некомпетентне стоматологічне лікування,травми. Клінічну картину погіршують недостатня кількість кальцію, вживання занадто холодної та гарячої їжі, а також продукти з високим вмістом цукру і кислот.

Сучасна стоматологія закликає не ігнорувати першу симптоматику пульпіту і відразу починати лікування. На це є такі причини: розвиток періодонтиту і втрата зубів. Нерідко виникають кісти і гранульоми. Коли діагностують періодонтит, пацієнт проходить більш тривале і складне лікування.

Опис симптоматики

Пульпіт заявляє про себе хворобливими відчуттями, які виникають під час вживання холодних і гарячих страв, напоїв. Надалі біль з`являється сама по собі, особливо в нічний час. Хворий відзначає безсоння і низьку працездатність.

Він прогресує швидко, буває гострий, хронічний і загостренний хронічний пульпіт. Хворі з першою формою мають такі скарги: ниючі відчуття в області щелепи та посилення болю під впливом подразників. Основні симптоми:

 • гострий сильний біль;

 • полегшення стану після впливу холоду;

 • розширення локалізації болю на горло, щоки, всю ротову порожнину;

 • пульсуючі неприємні відчуття.

Важливо: до звернення в Dental Art уражений зуб виступає хронічним джерелом інфекції! Досить швидко біль поширюється на всю щелепу, не виключена зміна кольору емалі. Гостра форма переходить в гнійну (часткове або повне ураження пульпи).

Етапи діагностики та лікування

У стоматології Dental Art проводять комплексний огляд порожнини рота і глибокий аналіз симптоматики. Це дозволяє правильно поставити діагноз і не переплутати пульпіт з іншими серйозними захворюваннями зі схожими проявами. Хворий проходить рентгенівське обстеження або комп'ютерну томографію.

Програму лікування складають індивідуально, включаючи в неї одну або кілька методів з наступного списку:
 1. Біологічний спосіб. Нейтралізація запалення, застосування препаратів із вмістом кальцію та ін.

 2. Часткове видалення пульпи. Метод актуальний при лікуванні зубів у підлітків.

 3. Депульпація. Видалення ураженого нерва з подальшим плобуванням кореневих каналів та установкою пломби.

Лікування хвороби починається з анестезії і закінчується пломбуванням кореневих каналів. Уражену пульпу видаляють, виконують механічну та медикаментозну обробку. Ефективність проведених заходів оцінюють за допомогою діагностичних методик. Роблять рентген. На цьому етапі актуально розпочати реставрацію коронкової частини зуба. 

Важливо! Однаково небезпечні гнійна і гостра форми, в обох випадках при відсутності лікування виникає ризик розвитку сепсису та апікального періодонтиту.

Комплексна профілактика

Від пульпіту та інших стоматологічних захворювань немає єдиного «рецепту», здоров'я порожнини рота більшою мірою залежить від способу та якості життя. Фахівці нашої клініки дають пацієнтам наступні рекомендації:

 • обов'язкова чистка зубів та язика двічі на день;

 • відмова від цигарок, їх замінників та інших шкідливих звичок;

 • користування ополіскувачами;

 • використання нитки для видалення залишків їжі між зубами.

Регулярні огляди (2 рази на рік) – це також профілактика, завдяки якій вдається попередити багато захворювань на початковому етапі.


Негайна допомога при сильному зубному болю

При яскравих і нестерпних симптомах необхідно відразу їхати в Dental Art. Однак іноді пацієнт змушений чекати кілька годин або ніч, а біль все наростає. Ця ситуація знайома багатьом страждаючим пульпітом. Що робити для полегшення стану? Вжити знеболювальне та записатися до лікаря якомога скоріше.

Тепер про те, що категорично заборонено робити при пульпіті: прогрівання і будь-який термічний вплив на хворобливу зону, вживання алкоголю, використання спиртових компресів.

Переваги лікування в клініках Dental Art

Записуйтеся на прийом до стоматолога нашої клініки. Первинна консультація безкоштовна, вартість лікування розрахуємо на основі прайсу індивідуально після діагностики і з'ясування повної клінічної картини. 

Лікування пульпіту варто довірити нашим фахівцям з таких причин:

 • великий досвід і робота на результат;

 • сучасне обладнання;

 • робота з ранку до вечора;

 • ефективне лікування з видаленням кореня проблеми;

 • рекомендації кожному клієнту;

 • індивідуальна розробка безпечної дієвої програми лікування, а не використання найдорожчих методів і препаратів.

Записуйтеся на прийом при підозрі на пульпіт зубів!


Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги
Інші послугиТерапевтичне лікування, діагностика
Первинна консультація стоматолога, план лікування
Безкоштовно
Ендодонтичне лікування
від 1 500 грн до 2 900 грн
Лікування каналів під мікроскопом
від 1 800 до 4 000 грн
Реставрація фронтальна
від 1 700 грн до 2 000 грн
Художня реставрація зубів
від 1 700 грн до 2 000 грн
Лікування періодонтиту
від 1 500 до 1 700 грн
Лікування пульпіта
від 3 000 грн до 5 200 грн
Лікування карієсу
від 1 400 грн до 2 000 грн
Нарощування зубів
від 1 400 грн до 2 000 грн
Глибоке фторування зубів
850 грн
Відповіді на питання за послугою
«Лікування пульпіта»
Чи можна лікувати пульпіт у вагітних?
Лікування хвороби при вагітності проводити можна, але небажано. Майбутній мамі попередньо варто проконсультуватися з гінекологом, який веде вагітність. Обов'язково потрібно попередити стоматолога про свій стан.
Чи боляче лікувати пульпіт?
Захворювання лікують з використанням місцевої анестезії, дія якої починається через кілька хвилин після введення анестетика. Тому далі процедура проходить безболісно.
Чи можливо провести лікування пульпіту за одне відвідування лікаря?
За умови своєчасного звернення до лікаря лікування проводять в один або два етапи (із застосуванням тимчасової пломби). Кожен візит займає 1–2 години.
Чи можна використовувати антибіотики при лікуванні пульпіту?
Антибактеріальні препарати не можна застосовувати з метою усунення пульпіту. Вони тільки на деякий час сховають неприємні симптоми, відтягуючи час. Щоб усунути причину, варто звернутися до фахівця. Займатися самолікуванням небезпечно.
Чи можна вилікувати пульпіт, вдаючись до засобів народної медицини?
Усунути пульпіт за допомогою народних засобів неможливо. Таке самолікування спровокує тільки роздратування або опік слизової оболонки ясен. В цьому випадку хворобливі відчуття, викликані пульпітом, посиляться ще через пошкодження ясенних тканин.
Фахівці за послугою
Герега Людмила Григориевна
Герега
Людмила Григорівна
Лікар-стоматолог-терапевт.
Досвід: 13 років
Начкебия Иринэ Валерьяновна
Начкебія
Ірине Валер'янівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 7 років
Недуга Александр Вячеславович
Недуга
Олександр В'ячеславович
Терапевт, ендодонтіст.
Досвід: 8 років
Наші відгуки
Сьогодні відвідала Dental Art. Враження тільки позитивні. Абсолютно безболісно видалили вісімку і поставили імплант. Дякую велике  Васильєву Роману Ігоровичу!
Вікторія Губська
м.Київ
Стояла дилема вибору, щодо того щоб вибрати лікаря або бюджетного варіанту або територіально, але ціна вище. Зупинилася на другому, так як будучи, хоч і не частим відвідувачем цієї клініки, але в базі є і будучи в положенні 37 тижнів, візитом залишилася вкрай задоволена, особливо педантичне і трепетне ставлення у лікаря Владислава В'ячеславовича Медведського. Задоволена його компетентною консультацією і приємного ставлення до пацієнта його асистентки. дякую heart_eyes

Ксенія Валенська-Вяземська
м.Щасливе
Дякую усіх лікарів, котрі проводили лікування. Всі класні, гарний професіоналізм. Дуже сподобався хірург Борис Павлович та Артем Володимирович, та окрема подяка Анні Ашотовні.
Сергій Заярський
м.смт. Щасливе
Можу вже написати відгук про клініку smile  Два роки тому встановила брекети.  Вибрала цю клініку за рекомендацією знайомої, а ще тому що: тут лікар не умовляв мене видаляти здоровий зуб "для краси" confused  Я обійшла всі стоматології в комплексі, з одного раніше був негативний досвід, але це інша історія ... В іншій вирішили  видалити зуб, кажучи що по іншому ну ніяк!  Навіть не розглядали інші варіанти лікування, а для мене це було неприйнятно!  Повинна була носити брекети років 2 - 2,5, в принципі технічно так і вийшло, АЛЕ!  Через карантин довгий час ортодонт був відсутній, і фактично жодних коригувань не проводили.  Але коли з'явився новий - справа не те що зрушила, а просто моментально практично все встало на свої місця, і тепер залишилося тільки закріпити результат)) В березні знімаю) І за термінами, виходить що навіть швидше ніж обіцяли, якщо врахувати форс-мажор з  карантином.  Доктором Гоменюк Мар'яною дуже задоволена heart_eyes  Рекомендую!  Відгук ще доповню, так як попереду ще імплантація, поділюся враженням)
Степаненко Наталія
м.Київ
 Чудова стоматологія. Рекомендую лікаря Юлію Олександрівну, гарний фахівець heart_eyes
Ірина Штукована
м.смт. Щасливе
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Ціна послуги
від 3 000 грн до 5 200 грн
Запис на прийом