Знижка -10%Детальніше
Зв‘язок з нами
+380 (68) 528 20 98
Киев, ЖК Комфорт Таун, ул. Регенераторная, 4, кор.16-1

Лікування періодонтиту

Зміст

Своєчасне лікування періодонтиту попереджає втрату зубів

Коли в корені зуба та прилеглих тканинах прогресує запальний процес, ставлять діагноз «періодонтит», лікування цього захворювання не терпить відстрочки. Щоб уникнути серйозних наслідків для здоров’я і погіршення самопочуття, потрібно відразу записуватися на прийом до стоматологів Dental Art

На етапі появи запального процесу немає гнійних утворень. Надалі під час огляду ротової порожнини вони стануть явними, а симптоматика хвороби — більш яскравою. Флюси — наслідки несвоєчасного лікування.


При появі першої симптоматики захворювання, про яку напишемо нижче, рекомендуємо відразу звертатися в Dental Art. Великий досвід роботи та оперування сучасними технологіями лікування дозволяють нашим фахівцям попередити втрату зубів. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма з урахуванням складності клінічної картини. Вартість послуг у нашій клініці Києва — середня, а обладнання кабінетів і сервіс — на вищому рівні.

Як розпізнати періодонтит?

Пацієнти приходять на консультацію з наступними скаргами:

 • ниюча пронизуюча або гостра раптова біль;

 • відчуття нариву і розпирання в яснах (нерідко з виділенням гною або рідини);

 • поява незначної рухливості зуба у хворобливій зоні;

 • набряклість і почервоніння слизової ротової порожнини;

 • неприємний запах;

 • біль під час прийому їжі, дотику до ясен чи зубів.

Не потрібно чекати, поки з'являться декілька симптомів. Однієї ознаки цілком достатньо, щоб звернутися до стоматолога. При бездіяльності відбудеться розростання болю, він пошириться на скроневу область і вухо, не виключена втрата зубів. Патологічні процеси можуть перейти на здорові зуби.

Причини запалення кореневої частини зуба

Стоматологія виділяє 1 фактор розвитку періодонтиту — це інфекція. Яким чином вона потрапляє під корінь зуба, потрібно розбиратися індивідуально. Поширені причини інфікування:

 • неправильно виконане пломбування зубів;

 • порушення гігієнічних норм при наданні стоматологічних послуг;

 • ускладнення після пульпіту;

 • травми;

 • глибокий карієс.

Іноді доводиться лікувати захворювання після впливу на слизову ротової порожнини агресивних хімічних речовин. В такому випадку захворювання називають токсичним або алергічним.

Які існують стадії?

Виділяють гострий і хронічний періодонтит. Почнемо з першого, який виникає раптово і доставляє сильний дискомфорт. При гострому перебігу хвороби біль не проходить, локалізується там, де відбулося інфікування. Якщо на цьому етапі не звернутися до лікаря, почнеться гнійний процес. Він проявляється через інтенсивну пульсацію. У хворого підвищується температура, спостерігається слабкість, безсоння.


При хронічній формі біль менш виражена, відчувається при пальпації. Іноді зуб стає темним, видно вихід, з якого витікає гній. Виділяють 3 види хронічного періодонтиту:

 1. Фіброзний (поява дискомфорту в проблемній зоні).

 2. Гранулюючий (із гнійним вмістом і сильним болем).

 3. Гранулематозний (утворення кіст і гранульом).

Якщо ігнорувати проблему, зуб доведеться незабаром видалити. Чим раніше розпочато лікування, тим перебіг хвороби буде легшим. Періодонтит по природі класифікують на:

 • Інфекційний (наслідки неналежного догляду за ротовою порожниною та ігнорування хвороб зубів);

 • Медикаментозний (результат лікування в сумнівній клініці);

 • Алергічний (реакція на анестетик або інший препарат);

 • Травматичний (внаслідок травми зуба).

Незалежно від природи захворювання, потрібне втручання досвідченого фахівця. Довіряйте нашим лікарям, вони зроблять все, щоб зберегти зуб і попередити інші патологічні процеси в ротовій порожнині.

Діагностика і лікування

Огляд, рентген, комп'ютерна томографія — те, що дозволяє поставити діагноз. На основі отриманих результатів складають програму лікування. У неї входять хірургічні та медикаментозні методи. Лікування пацієнтів з гострою формою захворювання проходить наступним чином:

 1. Підбір антибактеріальних препаратів і протизапальних ліків.

 2. Розтин зуба.

 3. Механічна та медикаментозна обробка каналів.

 4. Закладка ліків в канали.

 5. Встановлення тимчасової пломби.

Якщо лікування провели правильно, на наступному огляді не буде запалення. Дозволено пломбувати кореневий канал. Лікування хронічного періодонтиту більш тривале, підбирається індивідуально. Якщо хворий звернеться занадто пізно, зуб видалять. Рекомендуємо не допустити такого результату.

Переваги лікування в клініках Dental Art

«Дентал Арт» — сучасний стоматологічний центр, де зацікавлені в тому, щоб клієнт пішов додому задоволений зі здоровою посмішкою. Наші фахівці підбирають лікування не під бюджет, а під клінічну картину періодонтиту. Результат — завжди позитивний і приголомшливий!

Багато клієнтів запитують про відчуття, які виникнуть під час лікування, його вартість та профілактику. Відповідаємо на питання чесно і доступно. Вартість лікування періодонтиту в Києві і смт. Щасливе, де розташовані клініки, прораховується відразу після підтвердження діагнозу. Прайс стабільний, іноді діють акції.

Болі, сидячи в стоматологічному кріслі, не бійтеся. Все найнеприємніше — позаду, буде підібране ефективне безпечне знеболююче. Що стосується профілактики, найкращим засобом залишається системний щоденний догляд за ротовою порожниною і відвідування стоматолога раз на півроку.

Записатися на прийом можна за телефонами:

Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Харківська площа)
LifeCell:
+380 (73) 528-20-98

Kyivstar:
+380 (68) 528-20-98

Vodafone:
+ 380 (66) 528-20-98
Бориспільський р-н, смт. Щасливе,
вул. Героїв Майдану, 11
Kyivstar:
+380 (96) 744-64-90
Знижка в Щасливому — 10% на всі послуги
Інші послугиТерапевтичне лікування, діагностика
Первинна консультація стоматолога, план лікування
Безкоштовно
Ендодонтичне лікування
від 1 500 грн до 2 900 грн
Лікування каналів під мікроскопом
від 1 800 до 4 000 грн
Реставрація фронтальна
від 1 700 грн до 2 000 грн
Художня реставрація зубів
від 1 700 грн до 2 000 грн
Лікування періодонтиту
від 1 500 до 1 700 грн
Лікування пульпіта
від 3 000 грн до 5 200 грн
Лікування карієсу
від 1 400 грн до 2 000 грн
Нарощування зубів
від 1 400 грн до 2 000 грн
Глибоке фторування зубів
850 грн
Відповіді на питання за послугою
«Лікування періодонтиту»
Як надається невідкладна допомога при періодонтиті?
Хвороба спочатку протікає безсимптомно, тому не викликає неприємних відчуттів. Виявити її можна випадково на рентгенівському знімку. Коли трапляється загострення періодонтиту, з'являється гострий біль. Він посилюється при змиканні щелеп або навіть від натискання язиком на зуб. Анальгетики не виконують належної знеболюючої дії. Позбутися від болю і попередити появу набряку можна, тільки звернувшись до стоматолога. При не сильному запаленні він проведе чистку каналів, що дозволить зберегти зуб.
Чи можна вилікувати періодонтит антибіотиками?
Ні. Застосування антибактеріальних препаратів може тільки на деякий час полегшити стан. Після закінчення курсу періодонтит знову проявить себе. Загострення хвороби супроводжується підвищенням температури тіла, загальним нездужанням. До проблемного зуба навіть складно доторкнутися, щока в його області набрякає. Категорично забороняється займатися самолікуванням. Слід якомога швидше звернутися до лікаря.
Чи можна дізнатися без огляду, скільки буде коштувати лікування періодонтиту?
Ми не консультуємо заочно. Щоб визначити вартість лікування, необхідна консультація стоматолога. Знімок можна взяти з собою або зробити його в клініці. Записатися на консультацію в одну з наших стоматологій можна за телефонами, вказаними на сайті.
Після депульпування зуба збереглися неприємні відчуття. Що робити?
Є різні методики діагностики. Якщо після лікування все ж присутній дискомфорт, необхідно провести КТ (комп'ютерну томографію). Високотехнологічне обладнання дозволить детально вивчити тканини, які оточують зуб, зокрема кістку і окістя. Фахівці однієї з наших клінік підберуть оптимальну методику лікування. У нас ви отримаєте детальну консультацію, ми проведемо точну діагностику. А ще неприємні відчуття при накушуванні можуть мати місце перший тиждень-дві, так буває і це не страшно.
Які відмінності між гранулематозним і гранулюють періодонтитом?
Різні форми хвороби відрізняються видом поширення запалення:
 • гранулематозна — утворюється порожнина з капсулою-гранульомою;
 • гранулююча — чіткі контури відсутні, тому цей тип більш небезпечний.
Знімок дозволить нашому фахівцю відразу визначити, який вид періодонтиту у пацієнта.
Які відмінності між гострим і хронічним періодонтитом?
Ситуація така ж, як при гострій і хронічній формі будь-якого іншого запального процесу. У першому випадку пацієнта турбує сильний біль, у другому — її немає. Незважаючи на це, вилікувати гострий періодонтит легше і швидше. Крім того, хронічна форма хвороби небезпечна тим, що вона тривалий час протікає безсимптомно. І якщо вже починається загострення, зуб врятувати виходить не завжди.
Фахівці за послугою
Медведский Владислав Вячеславович
Медведський
Владислав Вячеславович
Лікар-стоматолог-терапевт.
Досвід: 5 років
Начкебия Иринэ Валерьяновна
Начкебія
Ірине Валер'янівна
Лікар-терапевт.
Досвід: 7 років
Недуга Александр Вячеславович
Недуга
Олександр В'ячеславович
Терапевт, ендодонтіст.
Досвід: 8 років
Наші відгуки
Стояла дилема вибору, щодо того щоб вибрати лікаря або бюджетного варіанту або територіально, але ціна вище. Зупинилася на другому, так як будучи, хоч і не частим відвідувачем цієї клініки, але в базі є і будучи в положенні 37 тижнів, візитом залишилася вкрай задоволена, особливо педантичне і трепетне ставлення у лікаря Владислава В'ячеславовича Медведського. Задоволена його компетентною консультацією і приємного ставлення до пацієнта його асистентки. дякую heart_eyes

Ксенія Валенська-Вяземська
м.Щасливе
Дякую усіх лікарів, котрі проводили лікування. Всі класні, гарний професіоналізм. Дуже сподобався хірург Борис Павлович та Артем Володимирович, та окрема подяка Анні Ашотовні.
Сергій Заярський
м.смт. Щасливе
Можу вже написати відгук про клініку smile  Два роки тому встановила брекети.  Вибрала цю клініку за рекомендацією знайомої, а ще тому що: тут лікар не умовляв мене видаляти здоровий зуб "для краси" confused  Я обійшла всі стоматології в комплексі, з одного раніше був негативний досвід, але це інша історія ... В іншій вирішили  видалити зуб, кажучи що по іншому ну ніяк!  Навіть не розглядали інші варіанти лікування, а для мене це було неприйнятно!  Повинна була носити брекети років 2 - 2,5, в принципі технічно так і вийшло, АЛЕ!  Через карантин довгий час ортодонт був відсутній, і фактично жодних коригувань не проводили.  Але коли з'явився новий - справа не те що зрушила, а просто моментально практично все встало на свої місця, і тепер залишилося тільки закріпити результат)) В березні знімаю) І за термінами, виходить що навіть швидше ніж обіцяли, якщо врахувати форс-мажор з  карантином.  Доктором Гоменюк Мар'яною дуже задоволена heart_eyes  Рекомендую!  Відгук ще доповню, так як попереду ще імплантація, поділюся враженням)
Степаненко Наталія
м.Київ
 Чудова стоматологія. Рекомендую лікаря Юлію Олександрівну, гарний фахівець heart_eyes
Ірина Штукована
м.смт. Щасливе
Дякуємо доктору Владиславу! Сьогодні лікував зуби мій син...сподобалось! Чудовий професіональний підхід та увага до пацієнта smiley
Олександр Кліменко
м.смт. Щасливе
Дякую Іріне та Ангеліні за чистку зубів. Справжні чарівниці. Відчувається максимальна турбота та професіоналізм спеціалістів. Рекомендую до відвідування.  smile
Дмитро Кріщенович
м.Київ
Оксана
м.Швейцарія
Ніна Іванівна
м.Київ, смт Щасливе
Євгенія
м.Київ, смт Щасливе
Мері
м.Київ
Ціна послуги
від 1 500 до 1 700 грн
Запис на прийом