iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Як правильно користуватися іригатором ─ інструкція із застосування

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Всі нюанси використання іригатора

      Ретельна гігієна порожнини рота ─ запорука її здоров’я. Про це знають багато. Але не кожен здогадується, що догляд за зубами не повинен обмежуватися використанням зубної щітки і пасти. Потрібно двічі на рік виконувати гігієнічну чистку в стоматологічній клініці. У домашніх умовах варто використовувати різні засоби, що дозволяють усувати наліт навіть у важкодоступних місцях. Одним з таких пристроїв є іригатор для зубів. Крім усунення відкладень, він масажує ясна, служить профілактикою карієсу та інших стоматологічних хвороб.

      Іригатор: що собою представляє пристрій

      Іригатор ─ прилад, призначений для забезпечення якісного догляду за порожниною рота. Принцип його дії заснований на промиванні порожнини рота струменем води або спеціальною рідиною. Вона під напором подається на оброблювану поверхню і вимиває наліт, залишки їжі, усуваючи тим самим патогенну мікрофлору. Крім того, рідина масажує ясна, завдяки чому в них поліпшується кровообіг. Такий ефект дозволяє попередити гінгівіт і пародонтоз.

      Іригатор дає можливість очистити не тільки поверхню зубів і проміжки між ними, але і ясна, язик, протези і ортодонтичні конструкції. Його рекомендують поєднувати із зубною щіткою, але не заміняти її.

      Особливості застосування іригатора

      Не всі правильно чистять зуби щіткою, а про те, як користуватися іригатором, мало хто знає. Тому перед його застосуванням варто ознайомитися з рекомендаціями фахівців.

      Яку рідину заливати в прилад

      Фільтрована або кип’ячена вода відмінно усуне м’які зубні відкладення і надасть масажну дію на ясна. Але її недостатньо для попередження стоматологічних захворювань. Якщо ви хочете забезпечити якісну їх профілактику, в іригатор потрібно заливати сольові розчини, бальзами для чищення, ополіскувачі або трав’яні настої. В останньому випадку рідину потрібно процідити, щоб попередити засмічення.

      Не можна заливати в пристрій занадто гарячу або холодну рідину. Її температура повинна бути комфортною.

      Частота застосування

      Як часто користуватися іригатором ? Фахівці рекомендують застосовувати його після чищення зубів. Оптимально двічі на день ─ вранці та ввечері. Якщо прилад використовується тільки раз, краще, щоб це було у вечірній час після останнього прийому їжі. В цьому випадку будуть усунені бактерії, що провокують різні хвороби.

      При наявності в роті ортопедичних і ортодонтичних конструкцій експлуатувати прилад потрібно кожного разу після їжі. Такі системи складніше піддаються очищенню, а іригатор дозволяє якісно видалити застряглі в них залишки їжі. Головне, не перестаратися. В іншому випадку можна заподіяти шкоду порожнини рота. Оскільки рідина подається під тиском, часте застосування пристрою підвищує ризик утворення і поглиблення пародонтальних кишень. Застрягання в них залишків їжі спровокує розвиток інфекції.

      Інструкція із застосування

      Важливо правильно тримати іригатор ─ струмінь повинен перебувати під кутом 90˚  до поверхні зубів або ясен. Починати використання приладу треба під мінімальним тиском, поки ясна ще не адаптувалися. Поступово можна підвищувати показники до 600-700 кПа. Такого натиску вистачить для забезпечення терапевтичного ефекту.

      Покрокова інструкція:

      • наповнити резервуар промивною рідиною, встановити на базу і добре зафіксувати;
      • закріпити відповідну насадку;
      • відрегулювати мінімальне споживання;
      • помістити насадку в ротову порожнину, трохи притиснувши губами;
      • увімкнути пристрій;
      • встановити оптимальний рівень потужності;
      • обробити зуби ─ починати потрібно з передніх, поступово рухаючись до жувальної зоні і приділяючи більше уваги міжзубних проміжків;
      • обробити язик.

      Як чистити брекети? Починати потрібно з далеких зубів, очищаючи кожен брекет окремо, замочки та елементи системи, що щільно прилягають до емалі. Далі переходять до очищення щілин між зубами і яснами.

      Для стандартної очищення вистачить 2 хвилин. При використанні спеціальних насадок для проведення процедури може знадобитися до 5 хвилин.

      Види насадок для іригатора

      Якщо приладом користуються всі члени сім’ї, для кожного з них варто підібрати свою насадку. Враховувати при цьому необхідно стан здоров’я порожнини рота і наявність / відсутність ортопедичних або ортодонтичних конструкцій.

      Види насадок:

      1. Стандартні. Мають вигляд зігнутої трубки без щетинок. Справляються з нальотом і мікрочастинками їжі. Підійдуть для здорової порожнини рота без брекетів і протезуючих елементів.
      2. Ортодонтичні. Також виглядають як вигнута трубка, але відрізняються наявністю щетинок. Застосовуються під час носіння брекет-систем, наявності протезуючих конструкцій. Механічний вплив в комбінації з напором води сприяє якісній очистці між зубними проміжками, дугами брекет-системи та видалення нальоту з важкодоступних ділянок.
      3. Пародонтологічні. Рекомендовані до використання при наявності пародонтальних кишень. Застосовуються для профілактики пародонтиту. Мають м’який силіконовий або гумовий наконечник, що не травмує ясна. Насадка створює додатковий тиск, тому використовувати її на максимальній потужності забороняється.
      4. У вигляді ложки. Дозволяють видалити наліт з поверхні язика, щік та піднебіння.. Дихання після такої чистки стає свіжим.
      5. Насадки-щітки. Дозволяють добре очистити зуби, коронки, протези.

      Існують насадки не тільки для порожнини рота, але і для носа. Називаються вони назальними.

      Які є обмеження щодо використання іригатора

      Цей пристрій можна використовувати навіть при кровоточивості ясен, адже його масажна дія дозволяє усунути проблему. Але в цьому випадку частоту застосування іригатора потрібно скоротити до одного-двох разів на тиждень. Існують також протипоказання для очищення порожнини рота за допомогою приладу.

      До них відносять:

      • купероз;
      • серцево-судинні захворювання;
      • гострий пародонтит;
      • проведені нещодавно операції в ротовій порожнині;
      • дефекти емалі ─ витончення, тріщини.

      Припинити використання приладу варто при виникненні хворобливих відчуттів, головних болів. Дітям можна користуватися іригатором під слабким напором, під контролем дорослих. У будь-якому випадку краще попередньо проконсультуватися з лікарем.

      Як доглядати за іригатором

      Правильний догляд за пристроєм дозволяє продовжити термін його служби. Перед початком експлуатації іригатор промивають. Після проведення процедури насадку знімають, рідину виливають. Якщо використовувався бальзам, ополіскувач або настій, резервуар прополіскують і витирають насухо. При застосуванні води пристрій промивають раз в 2-3 тижні.

      Іригатор потрібно зберігати в добре вентильованому місці, далі від раковини, щоб захистити його від бризок. Насадки тримають окремо в спеціальному відсіку або утримувачі.

      Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

      Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

      вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

      Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

      вул. Героїв Майдану, 11

      LifeCell: +380 (73) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

      Vodafone: +380 (66) 528-20-98

      Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-пародонтолог-хірург
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Чим полоскати рот при запаленні ясен і кровоточивості ясен
      Санація порожнини рота: що це таке, етапи процедури
      Перехресний прикус: фото до і після лікування у дорослих і дітей
      Чому так важливо підтримувати гігієну порожнини рота
      У чому може бути причина потемніння емалі зубів і як повернути білизну усмішці
      Камені на зубах: причини утворення
      Кровоточивість ясен: причини та лікування
      Професійна гігієна порожнини рота у дітей і дорослих
      Який ополіскувач для порожнини рота краще придбати
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!