iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Видалення капюшона зуба мудрості

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Видалення капюшона зуба мудрості: для чого потрібна процедура і як виконується

   Оскільки зуби мудрості не мають попередників і місця в щелепі для них не завжди недостатньо, процес прорізування нерідко супроводжується ускладненнями. Найбільш часто вони виявляються у вигляді капюшона слизової над «вісімкою». Таке захворювання називається перикоронарит і приносить істотний дискомфорт. Патологія нерідко викликає серйозні ускладнення. Тому потрібна допомога фахівця, який може порекомендувати навіть видалення зуба мудрості під капюшоном.

   Перикоронарит: що це

   Перикоронарит ─ запальний процес, що зачіпає слизову оболонку над зубом, який прорізується і не може «подолати» тканини. Варто відзначити, що «вісімка» іноді лізе під нахилом або призупиняє своє прорізування. Виникає патологія через попадання залишків їжі і бактерій під ясна. Через неможливість якісно виконати в даному місці гігієнічні процедури, патогенна мікрофлора швидко розвивається, внаслідок чого виникає запалення. Коронка при цьому залишається прикритою м’якою оболонкою, яка виглядає як «капюшон».

   Найчастіше захворювання виникає на нижній щелепі, що обумовлено її анатомічною будовою. Якщо не вживати заходів, до процесу залучаються сусідні зуби. На них починає розвиватися карієс.

   Симптоматика захворювання

   Капюшон зуба мудрості супроводжується низкою характерних симптомів:

   • болючість на краю щелепи (біль може віддавати в скроню, вухо, горло);
   • набряк ясен, який в окремих випадках заважає правильному змиканню зубів;
   • зміна відтінку тканин в зоні запалення на темний колір;
   • дискомфорт під час прийому їжі;
   • неприємний запах з рота;
   • головний біль ;
   • слабкість;
   • запальний процес в регіонарних лімфатичних вузлах.

   У запущених випадках стає важко відкривати рот, з’являється біль при ковтанні, підвищується температура тіла. Між ясенною тканиною і зубом мудрості, якому важко прорізатися, можливі гнійні виділення. Якщо ігнорувати перикоронарит, нерідко виникають серйозні ускладнення: абсцес, флегмона, сепсис.

   Діагностика перикоронариту

   Лікар вислуховує скарги пацієнта і, як правило, після візуального огляду вже може поставити діагноз. Щоб підтвердити його і виключити можливі інші патології, запропонує зробити рентген. За знімком стоматолог оцінить напрямок росту зуба мудрості, глибину розташування коронки, інші анатомічні особливості.

   Ретельна діагностика дозволяє лікарю визначити, що робити далі, як знизити ризики травмування при проведенні терапії.

   Видалення капюшона зуба мудрості

   Як прибрати капюшон «вісімки»? Перикоронарит лікують різними методами:

   1. Розтин ясен. При гнійному процесі розрізають капюшон. Хірургічні маніпуляції виконуються під місцевим знеболенням. Десну розсікають і дають відтік ексудату. Зайві тканини видаляють, рану очищають від залишків їжі, гною і т. п. Обробляють антисептичними речовинами. Далі накладають шви і встановлюють дренаж. Він не дасть тканинам зажити до того часу, поки порожнина не очиститься. Всі дії займають близько 15 хв.
   2. Видалення зуба мудрості. Процедура рекомендована при нестачі місця в щелепи, ретенції, дистопії, відсутності антагоніста. Після екстракції «вісімки» накладаються шви. Зуб видаляють тільки в крайньому випадку. Якщо є можливість, його постараються врятувати. Хоча “вісімка” частіше не приймає участі в жуванні, в майбутньому вона може бути використана, наприклад, в якості опорного елемента при протезуванні.

   Після розтину ясен тканина швидко гоїться, а порожнина навколо зуба зникає. Коли процедура закінчена, пацієнт відправляється додому. Контрольний візит, як правило, призначають через 2-3 дні. Варто врахувати, що якщо зуб мудрості росте повільно, то одного висічення іноді буває недостатньо. При частих рецидивах лікар може порекомендувати видалення «вісімки».

   Як прискорити процес відновлення

   Що робити, щоб загоєння пройшло швидко і без ускладнень? Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Після процедури не можна їсти і пити протягом декількох годин. Доки рана не загоїться, не варто їсти на хворому боці. Протягом доби не рекомендується вживати тверду їжу.

   Після процедури лікар призначить лікування в домашніх умовах, підкаже, чим полоскати порожнину рота, щоб інфекція не потрапила в рану. Необхідно також ретельно дотримуватися правил гігієни. Під час полоскання і чищення зубів потрібно бути гранично обережним, щоб не травмувати місце видалення. З хворої сторони рекомендований сухий холод. Щоб причинний зуб не запалився, важливо уникати перегріву. Необхідно відмовитися також від занадто гарячих і гострих страв.

   Лікар може призначити ще антибіотики і протизапальні препарати. Якщо після видалення болять ясна, приймають анальгетик. До ушкодженої ділянки прикладають тампони з антисептиком, наприклад, «Мірамістином». При дотриманні всіх рекомендацій тканини гояться протягом тижня.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-хірург-імплантолог
   Залишити відгук
   Оцініть
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!