iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

У якому віці ставлять брекети дітям

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   У якому віці дітям ставлять брекети

   Батьки, які дбають про здоров’я своєї дитини, повинні відвідати ортодонта з метою унеможливлення патологій прикусу. Якщо вони присутні, необхідно своєчасно провести лікування. Подібні патології не тільки провокують психологічний дискомфорт, а й негативно впливають на стан порожнини рота – порушується здоров’я зубів, виникають проблеми з м’язами та суглобами, перевантажуються окремі ділянки зубного ряду.

   Виправити патології прикусу допомагають брекети для дітей. Але у батьків виникають різні питання, оскільки для організму, який ще не зміцнів, часто існують протипоказання до тих чи інших процедур. Тож з якого віку встановлюють такі ортодонтичні конструкції? Чи можна подібні системи використовувати для маленьких пацієнтів? Розбираймось в цих та інших питаннях.

   Чому варто виправляти патології прикусу у дитячому віці

   Ефективність лікування завжди вища, якщо розпочати його своєчасно. У такому разі воно буде швидшим і менш витратним. Запущені випадки нерідко мають незворотні наслідки, коли, наприклад, неможливо врятувати зуб. З цих причин усувати ортодонтичні проблеми краще у ранньому віці. У цей час формування щелепи ще не закінчене, тому корекція проходить швидше та ефективніше. Але не всі відхилення можна діагностувати у дитячому віці. У такому разі лікування проводиться дорослим пацієнтам, але час корекції затягується.

   Перший візит до ортодонта має відбутися у 3–4-річному віці. Якщо будуть виявлені порушення, лікар розповість, як часто потрібно приходити на огляд і зі скількох років краще встановити брекети.

   Показання до встановлення брекет-системи дітям

   Лікування з використанням брекетів дітям рекомендовано за наявності таких проблем:

   1. Патології прикусу. У нормі верхні різці закривають нижні приблизно на третину, жувальні зуби щільно контактують. За наявності відхилень можуть виникати порушення дикції та розподілу жувального навантаження. В останньому випадку виникають проблеми із зубами, суглобами. Аномалії прикусу також загрожують головними болями, розвитком захворювань органів шлунково-кишкового тракту.
   2. Патологія щільності зубів. Йдеться про сильну скупченість або, навпаки, великі міжзубні проміжки. При таких порушеннях спостерігається відповідно виникнення сильного навантаження на емаль і застрявання їжі, через що розвивається карієс.
   3. Неправильний розвиток щелеп. При їх непропорційності суглоби швидко зношуються. Виникають складнощі з пережовуванням їжі, що негативно впливає на роботу ШКТ.

   Точно визначити, чи потрібні дитині брекети, може лише фахівець.

   Оптимальні терміни встановлення брекетів дітям

   Терміни встановлення брекетів – питання, яке вирішується в кожному випадку індивідуально. Все залежить від термінів прорізування зубів, стану порожнини рота та мускулатури у цій області, особливостей розподілу навантаження на зуби. Батьки повинні знати, які ризики супроводжують надто раннє встановлення брекет-системи. Будь-які ортодонтичні конструкції – це суттєве навантаження для зубів. Незміцніла зубна емаль може під впливом брекетів пошкодитися, через що надалі розвивається карієс.

   Найчастіше брекет-системи встановлюють у підлітковому віці, коли закінчується повна зміна молочного прикусу. У середньому це відбувається у 12 років, але часові рамки можуть бути ширшими – 11–14 років. У цей час також відбувається активне зростання щелепно-лицьових кісток. Вони ще податливі, але зубна емаль вже досить міцна, і зуби зможуть витримати навантаження.

   Дітям до 10 років частіше рекомендують трейнери чи пластинку. Вони допоможуть підготувати щелепу до подальшого лікування та скоротять термін корекції. Ортодонт може запропонувати встановлення часткової брекет-системи, якщо постійні передні зуби та моляри виросли не там, де їм належить, і потрібно звільнити місце для прорізування ікл. Існують також випадки, коли брекети треба встановлювати набагато раніше, ніж відбудеться повна зміна молочного прикусу. Наприклад, за відсутності зачатків постійних зубів.

   Скільки потрібно носити брекети дитині

   Корекція патологій прикусу є досить тривалим процесом. Скільки носять брекети – це індивідуальне питання. Якщо ортодонтичну систему встановлюють, наприклад, з 11 років, то на виправлення прикусу знадобиться близько 6-8 місяців. Це у 2-3 рази менше, ніж дорослим. Щоб закріпити результат після лікування брекетами, потрібно носити ретейнери – спеціальну конструкцію, що шинує.

   Яку брекет-систему встановити дитині

   В арсеналі дитячої стоматології є різні конструкції, які дозволяють ефективно справлятися із патологіями прикусу та іншими дефектами зубного ряду. Лікування дітям проводять за допомогою таких брекетів:

   1. Металеві. Це ефективна система, яка приваблює власною доступністю. Але підлітки часто не хочуть встановлювати її, оскільки конструкція дуже помітна на зубах.
   2. Керамічні. За ефективністю прирівнюються до металевих. Вирізняються також високою міцністю. Але за такою системою складніше доглядати й коштує вона дорожче.
   3. Сапфірові. Відрізняються високими естетичними якостями, оскільки виготовлені із прозорого матеріалу, який практично непомітний на зубах. Якщо говорити про те, скільки коштує установка цієї конструкції, то її ціна приблизно в 1,5 рази вища за металеву. Серед мінусів варто також виділити крихкість брекетів.
   4. Лінгвальні. Така система кріпиться з внутрішньої сторони зубів, тому не псує естетичність посмішки. Вона також відрізняється високою ефективністю, але не дозволяє якісно виконувати гігієнічні процедури. Крім того, конструкція порушує дикцію, термін її носіння, як правило, збільшено.
   5. Безлігатурні. Можуть встановлюватись, якщо для підлітка велике значення має естетичність конструкції. Вони менш помітні, оскільки немає зв’язуючих елементів для фіксації дуг (лігатур). При їх установці дитина повинна приділяти особливу увагу гігієні, оскільки вона в цьому випадку утруднена.

   Які брекети краще вибрати, підкаже лікар.

   Процес встановлення брекетів

   Перед встановленням брекет-системи усувають проблеми з зубами і яснами. Дитині призначають рентгенологічне обстеження та роблять зліпки. Проводиться також професійне чищення порожнини рота. Як ставлять брекети? Процедуру лікар виконує поетапно:

   1. Полірує емаль, покриває її спеціальним відновним засобом, змиває його та висушує зуби.
   2. За допомогою спеціального клейового складу зміцнює замочки, якщо встановлення виконується прямим способом. Є ще непрямий метод, при якому замочки спочатку розташовуються на зліпку щелепи, а вже потім переносяться на кожен зуб.
   3. Встановлює дугу, яка створюватиме потрібний напрямок для зміщення зубів. Вона може кріпитися на замочки чи лігатури, що залежить від типу брекетів.

   За наявності показань поставити брекети дитині це правильне рішення. Розпочавши своєчасне лікування, батьки зможуть подарувати своїй дитині гарну і, головне, здорову усмішку. У такий спосіб малюк позбавиться комплексів, стане більш впевненим у собі. Записатися на прийом можна за телефонами:

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Дитячий лікар-стоматолог
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Блювотний рефлекс при лікуванні зубів: як подолати проблему
   Перелом кореня зуба: чи можна врятувати зуб, які є методи діагностики та лікування
   Зубна щітка для брекетів та її фото – як користуватися йоржиком
   Що таке ясенна посмішка – чому з’являється, і як її виправити
   Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення
   Кіста після видалення зуба: хто винний і як лікувати захворювання
   Брекети чи вініри – що краще вибрати
   Чому з’являються тріщини в куточках губ і як їх лікувати
   Чому натирають знімні зубні протези та що робити в такому разі
   Хірургічні шаблони імплантації зубів
   Фторування зубів у дітей: навіщо покривати емаль лаком і на який ефект чекати від процедури
   Отёк после удаления зуба это нормально, или нет
   Набряк після видалення зуба це нормально, чи ні
   Причини неприємного запаху з рота
   Причини неприємного запаху з рота
   Види седації, які застосовуються в стоматологічній практиці
   Седація – безпечна альтернатива загальному наркозу
   Кофердам – що це таке й навіщо застосовується при стоматологічному лікуванні
   Коронки на імпланти. Види, переваги та недоліки. Як встановлюються
   Через який час після видалення зуба можна ставити імплант
   Видалення зубів під час вагітності: рекомендації лікаря
   Скільки часу болять ясна після видалення зуба
   Брекети: чи боляче ставити, носити та знімати
   Цирконієві коронки: фото до та після
   Скільки коштують брекети на зуби: ціна для підлітка
   До скільки років ростуть зуби мудрості
   Стоматит при вагітності: як і чим можна лікувати
   Болить зуб при натисканні: чому, що робити
   Гіпоплазія емалі зубів у дітей: лікування та фото
   Чому у дитини з рота пахне ацетоном, як лікувати
   Запалення кореня зуба: симптоми захворювання та способи домашнього лікування
   Зуб мудрості росте і болить ясна: що робити, як зняти біль
   Лізуть зуби: симптоми у дитини, схема та послідовність
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!