iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Догляд за знімними зубними протезами в домашніх умовах

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Доглядаймо за знімними зубними протезами правильно: поради фахівців

   Щоб запобігти подразненню слизової, розвитку запальних процесів, потрібен ретельний догляд за знімними зубними протезами. Це також дозволить збільшити термін їх служби. Оскільки протезування – складна і тривала процедура, буде прикро, якщо результат роботи зведеться нанівець некоректним використання.

   Доглядати за протезом нескладно. Він легко витягується та встановлюється назад. Для максимальної ефективності необхідний комплексний підхід.

   Правила догляду

   Носіння протезів має свої особливості. Обов’язковий мінімум – це чистка вранці та перед сном. Необхідність інших процедур залежить від того, чи користується пацієнт фіксувальним кремом, який не дозволяє часточкам продуктів харчування потрапляти під конструкцію. Якщо ні, потрібно проводити очищення після кожного приймання їжі. Для цього протез витягують і промивають водою, бажано кип’яченою (в ній немає шкідливих мікроорганізмів). Необхідно також прополоскати порожнину рота антисептиком. Інші правила догляду в домашніх умовах:

    1. Дотримуватися гігієни порожнини рота. Очищати потрібно й власні зуби (якщо вони збереглися). Не слід забувати про язик та піднебіння. Обов’язково необхідно користуватися ополіскувачем. Їм змочують м’який марлевий тампон і протирають ясна, якщо своїх зубів не залишилося.
    2. Чистити протези зубною пастою та щіткою. Як вже говорилося, робити це потрібно двічі на день, оскільки на таких конструкціях накопичується наліт. Очищують їх за тим же принципом, що і справжні зуби. Правильний напрямок рухів – згори вниз. Це стосується лише акрилових протезів. Нейлонові не можна чистити щіткою. Їх тільки промивають водою, температура якої 40 ˚С.
    3. Періодично занурювати конструкцію в антисептичний розчин. Він продається відразу готовим. Також можна придбати таблетки, що вимагають розведення. Після подібної процедури видаляються 99% всіх бактерій і фіксувального клею або крему. Такі засоби розчиняють зубний камінь та наліт. Видаляються й пігменти, тому протез відбілюється. Якщо конструкція має металеві деталі, потрібно використовувати таблетки з антикорозійними компонентами. Всього 3 хвилин буде достатньо для отримання потрібного ефекту. Перед установкою протез промивають чистою водою.

   Виконуючи чистку, необхідно бути максимально обережним. Випадкове падіння може спровокувати відколювання конструкції. Краще здійснювати гігієнічні процедури над раковиною, наповненою водою. Якщо робити це над ванною, ризик пошкодження вищий. Можна чистити зуби над махровим рушником, складеним у кілька шарів.

   Два рази на рік треба здавати протези на чистку в клініку. Лікар передасть їх до зуботехнічної лабораторії, де технік видалить з них наліт, поліпшить колір.

   Як зберігати зубний протез

   Носіння знімної зубної конструкції передбачає його зняття перед сном. Тільки перший час після встановлення (до двох тижнів) рекомендовано витягувати лише на нетривалий час. Це дозволить швидше адаптуватися. Після закінчення зазначеного лікарем періоду необхідно знімати протез не менше, ніж на 6 годин на добу. Такі дії дають можливість яснам відпочити.

   Після зняття конструкції важливо забезпечити належні умови зберігання. Можна помістити протез в стакан з водою або, що краще, з антисептичним розчином. Існують також спеціальні контейнери для зберігання, які підходять для різних видів конструкцій. Вони мають вигляд компактної коробочки, герметично закриваються, що дозволяє захистити штучні зуби від мікроорганізмів і пошкоджень. Таку ємність зручно брати з собою.

   Які засоби знадобляться для догляду за знімними протезами

   Засоби, які забезпечують догляд за ортопедичними конструкціями, діляться на два типи.

   Речовини, що фіксують

   Щоб гарантувати надійність кріплення, використовують різні засоби:

   1. Порошок. Наноситься легким напиленням на край конструкції. Після цього її встановлюють в ротову порожнину та притискають до ясен. Добре працює в разі недостатнього вироблення слини.
   2. Крем, клей. Тонким шаром речовини покривають край сухого протеза. Потрібно знати міру, інакше засіб буде виходити назовні. Крем не лише забезпечує надійну фіксацію конструкції у роті, а й виконує функцію, що амортизує прокладки. При використанні крему чи клею ясна захищені від механічних впливів та натирання. Діє засіб протягом 12-24 годин. Після цього він розчиняється слиною. Залишки необхідно очищувати.
   3. Смужки. Застосовуються, коли пацієнт тривалий час не може звикнути до протезів або має неправильну будову щелеп. Їх встановлюють під конструкцію, що сприяє надійній фіксації та зменшенню натиску на тканини ясен.

   Якісний препарат забезпечує герметичність. Під протез не потрапляють залишки їжі, жувальне навантаження розподіляється рівномірно. Продаються вони у будь-якій аптеці під різними марками (President, Corega, Protefix тощо). Порекомендувати вам засіб може лікар, який проводив протезування.

   Речовини, що очищають

   Потрібно доглядати за протезами і ротовою порожниною, використовуючи такі спеціальні засоби, як:

   • щітка з м’якими щетинками. Її необхідно міняти кожен місяць, а при розвитку запалень – кілька разів;
   • пасти з невисокою абразивністю або без вмісту абразивних частинок, наприклад, Parodontax, R.O.C.S.;
   • таблетки Protefix, Corega Tabs, Lacalut Dent та ін.;
   • ополіскувач (антисептична рідина);
   • іригатор. Дозволяє вимивати залишки їжі навіть з важкодоступних місць, з власних зубів, мостоподібних протезів, за які фіксується знімна конструкція;
   • флос. Зубна нитка, за допомогою якої очищають міжзубні проміжки й найближчі до ясен ділянки.

   Чиста ортопедична конструкція менше адсорбує мінеральні солі, що містяться в слині та призводять до появи зубного каменю.

   Пам’ятайте, що знімний протез покликаний повернути вам функціональність й естетичні якості зубних рядів. Тому регулярно та ретельно доглядайте за конструкціями й порожниною рота, дотримуючись вищезазначених рекомендацій.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Засновник, стоматолог-ортопед
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Запалення ясен під протезом: лікування, що робити для усунення
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!