Протезування у стоматології давно перестало обмежуватися виготовленням знімних протезів. Зараз популярності набула імплантація зубів — дорога процедура, яка відрізняється відтворенням будь-якої кількості зубів, а також передбачає вживлення титанового гвинта та тривалий період його приживлення до установки коронки. Лікарі дають гарантію на якість імплантів і заздалегідь повідомляють термін їх експлуатації — у середньому він становить 10–15 років. Цей показник залежить від кількох параметрів. Людина може збільшити період використання імплантів, проте потрібно буде дотримуватися деяких правил.
Від чого залежить період використання сучасних протезів/коронок?
Послуга імплантації надається багатьма стоматологічними клініками, але потрібно звертатися до тих установ, які можуть надати гарантії тривалого використання встановлених імплантів. Термін служби імплантів зубів залежить від:
- Матеріалу, який використовується для виготовлення коронок. Це може бути металопластмаса — матеріал пористий і вбирає барвники, частки їжі, змінює колір, може спровокувати алергію, експлуатується до 3-х років. Застосовується для виготовлення коронок імплантів й металокераміка. Гарантія на металокерамічні вироби надається на 7–10 років, адже вони відрізняються міцністю. Найнадійнішим вважається діоксид цирконію — може активно використовуватися протягом 15 років, міцний, естетичний, гіпоалергенний.
- Виробник. Найстійкішими до активної експлуатації вважаються імпланти преміумкласу. Велику роль грають такі чинники, як обробка поверхні, функціональність форми. Відомі виробники використовують у своїй роботі сучасні розробки та новітні технології, що також дає гарантію довготривалого використання виробів за призначенням.
- Кваліфікація стоматолога. Лікар повинен виконувати роботу зі встановлення зубних імплантів суворо за протоколом і враховувати кілька факторів: стан ротової порожнини, обсяг кісткової та м’якої тканин, особливості конструкції, передбачуване навантаження на одиниці.
- Стан загального здоров’я пацієнта. Якщо в анамнезі є цукровий діабет, порушення імунної системи, патології серця та судин, то ці захворювання можуть вплинути на тривалість використання встановлених імплантів і коронок. Хвороби можуть стати причиною відторгнення титанових гвинтів, порушення обмінних процесів у тканинах, запального процесу та нагноєння.
Перелічені чинники впливають на термін служби різних видів імплантів — вилицевих, фронтальних. Перш ніж звертатися за такою специфічною послугою, потрібно переконатися, що клініка має бездоганну репутацію, у штаті працюють лікарі з ліцензіями та практичним досвідом, установа застосовує на практиці лише сертифіковану продукцію.
Як збільшити термін служби імплантів — 6 способів
Середній термін експлуатації зубних імплантів — 10–15 років, але його можна збільшити за допомогою дотримання простих правил. Їх озвучує лікар пацієнту на первинній консультації та після закінчення процедури. Людині знадобиться:
- Щоденно чистити зуби 2 рази. Для цього рекомендується використовувати пасти з мінімальним вмістом абразивних частинок та щітки з щетиною середньої жорсткості. Для виконання повноцінної гігієни ротову порожнину варто полоскати спеціальними розчинами, використовувати для видалення нальоту та залишків їжі нитку або іригатор.
- Відмовитися від куріння. Речовини, що містяться у тютюновому димі, діють на матеріал руйнівно. Вони також негативно впливають на еластичність, щільність ясен. Від куріння можливе потемніння емалі, поява на поверхні плям, темних смужок.
- Регулярно відвідувати стоматолога. Це потрібно для профілактичних оглядів — лікар перевірить стійкість імплантів, оцінить стан м’яких тканин, виключить чи виявить запальні процеси. Відвідувати клініку для контрольного огляду потрібно не менше ніж 2 рази на рік.
- Самостійно контролювати стан ясен. У перші 12–24 місяці після імплантації м’які тканини ротової порожнини перебувають у стані адаптації до «стороннього тіла». У цей період можливі рихлість ясен, кровоточивість, зменшення їх обсягу або, навпаки, розростання. Навіть зміна кольору тканин на яскраво-червоний колір з синюшним відтінком — привід для позапланового візиту до лікаря.
- Виключити надмірне навантаження на штучні зуби. Рекомендується усунути з раціону тверді продукти, не розгризати горіхи, не відкривати зубами пляшки.
- Проводити професійне чищення зубів. Рекомендована частота для процедури — раз на 6 місяців. Під час маніпуляції стоматолог видаляє м’який наліт і камінь, які можуть стати причиною розвитку запальних процесів і подальшого відторгнення штучних зубів.
Після імплантації зубів пацієнти набувають душевного спокою — жувальна функція відновлена, можна посміхатися без сорому, а штучні зуби не уражаються карієсом. І це справді так, але розслаблятися не варто. Проблеми захворювань ясен та відторгнення імплантів ніхто не скасовував. Їхню появу можна попередити не лише шляхом вибору кваліфікованого стоматолога, а й відповідної установи. Дотримання простих правил, рекомендацій лікарів та виробників конструкцій — запорука тривалої та повноцінної експлуатації сучасних протезів.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |