iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Скільки носити брекети — 5 факторів, що впливають на термін носіння

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Брекети — специфічні конструкції, які активно використовуються у стоматології для виправлення прикусу та вирівнювання зубів. Вони виготовляються з різних матеріалів та можуть мати різноманітні форми. Кожен випадок встановлення такого виробу є індивідуальним, і навіть період його використання визначається з урахуванням відповідних факторів. Єдине, що можна сказати напевно — ортодонтичне виправлення дефектів у стоматології не може бути коротким: воно завжди триває від кількох місяців до кількох років.

   Коли використовуються брекет-системи?

   Брекет-системи — чудова можливість виправити різні аномалії. Стоматологи використовують ортодонтичні конструкції при:

   1. Необхідності вирівняти розташування зубів у ряду, незалежно від кількості одиниць, що підлягають корекції. Тривалість носіння становить максимум 18 місяців.
   2. Наявності дистального прикусу. Залежно від рівня вираження дефекту використання виробів для корекції може тривати 12-36 місяців.
   3. Діагностуванні діастеми. Найчастіше проблема усувається ще у дитячому віці, коли стоматолог проводить виправлення дефекту шляхом використання спеціальних корекційних систем. Якщо ж дантист робить вибір на користь даного виробу, то носити його потрібно буде 12-30 місяців.
   4. Глибокому прикусові. Виправляється цей дефект лише за допомогою брекетів, а сама терапія триває до 3 років. Точний термін залежить від віку пацієнта.

   Встановлення брекет-систем також необхідне при скупченості зубів у ряду, дистопії та інших дефектах зубощелепної системи.

   Від чого залежить термін носіння?

   Лише лікар, який оглядає пацієнта та встановлює брекети, може визначити термін їх перебування у ротовій порожнині. На цей показник можуть впливати одразу кілька факторів:

   1. Рівень складності діагностованої проблеми. Для виправлення прикусу та при зміщенні зубного ряду лікування буде довгим, а просте викривлення коригується і за 6 місяців.
   2. Вік пацієнта. При лікуванні варто враховувати фізіологічні та анатомічні особливості організму, адже це впливає на здатність зубного ряду до зміщення, а тканин до регенерації. У дитячому віці термін носіння буде набагато меншим, ніж для дорослої людини. Стоматологи враховують той факт, що у період з 18 до 23 років формування зубощелепної системи протікає дуже швидко, тому період ортодонтичного лікування «автоматично» зменшується на пів року.
   3. Вид, що використовується. Лінгвальні та керамічні системи носяться довше, ніж вестибулярні та металеві. Це пояснюється складністю конструкції.
   4. Правильність монтажу. Якщо брекети на зубах встановлені правильно, і лікар враховував під час роботи всі параметри (ширина, висота та кут нахилу), то носити їх потрібно буде набагато менше за часом. Адже за необхідності перевстановлення виробу чи корекції положення термін збільшується.
   5. Бажаний результат. У пацієнта може одночасно бути неправильний прикус і викривлення ряду. Якщо він починає терапію тільки для того, щоб вирівняти зуби, то йому потрібно буде носити конструкцію набагато менше часу, ніж для розв’язання відразу двох проблем.

   Пацієнт повинен буде правильно доглядати ротову порожнину після встановлення брекетів і точно дотримуватися рекомендацій стоматолога щодо харчування, гігієни, застосування ополіскувачів і бальзамів. У такому разі носіння конструкції за часом відповідатиме зазначеному терміну на початку лікування, але іноді він може продовжуватися.

   Залежність між терміном носіння та віком пацієнта

   У середньому ортодонтичні конструкції носять протягом 12-36 місяців, але точний час лікування залежатиме від віку пацієнта. У дітей віком до 14 років період терапії невеликий, тому що всі процеси на клітинному рівні у них проходять набагато швидше. Дорослим потрібно буде носити ортодонтичну конструкцію не менше 2 років, і це пов’язано з декількома факторами:

   • зубощелепний апарат уже сформований;
   • регенерація тканин протікає повільно;
   • швидкість обміну речовин знижено.

   Стоматологи рекомендують розпочинати процедуру виправлення неправильного прикусу брекетами до 16-річного віку, тому що у 25–30 років знадобиться набагато більше часу.

   Час виконання процедури встановлення конструкції

   Перш ніж розпочати фіксацію брекетів, лікар проводить діагностику та підготовку ротової порожнини до основного лікування. В рамках огляду фахівець не лише візуально оцінює стан зубів, а й вивчає рентгенологічні знімки — панорамний і черепний збоку. У деяких випадках потрібні знімки у різних проєкціях.

   Підготовка включає: вибір типу конструкції, лікування карієсу, гінгівіту, пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини. Обов’язково потрібно видалення нальоту та каменю на емалі, а якщо є сильна скупченість зубів, то потрібно буде видаляти деякі з них — ікла або «четвірки».

   Останній етап — безпосередня установка обраної ортодонтичної системи, яка триває не більше ніж півтори години. Але на цьому візити до лікаря не закінчуються – протягом усього періоду корекції дефектів зубощелепної системи пацієнту потрібно буде періодично відвідувати стоматолога. Якщо була встановлена ​​лігатурна система, то записуватися на прийом необхідно 1 раз на місяць, у всіх інших випадках — раз на 6 тижнів.

   Брекети здатні коригувати більшість проблем зубощелепної системи — дистальний прикус, зміщені зуби, нерівність ряду, скупченість одиниць тощо. Бажано звертатися за медичною допомогою у підлітковому чи дитячому віці, але й після 40 років цілком реально зробити посмішку бездоганною, хоча для цього й знадобиться більше часу. На питання про те, скільки носять брекети, може відповісти тільки стоматолог після огляду пацієнта й встановлення діагнозу. Приблизно це займає від 6 місяців до 1,5 року, але у складних випадках може знадобитися 2-3 роки. Таке подовження термінів при корекції розташування передніх зубів і жувальних одиниць у дорослих.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-ортодонт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Блювотний рефлекс при лікуванні зубів: як подолати проблему
   Перелом кореня зуба: чи можна врятувати зуб, які є методи діагностики та лікування
   Зубна щітка для брекетів та її фото – як користуватися йоржиком
   Що таке ясенна посмішка – чому з’являється, і як її виправити
   Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення
   Кіста після видалення зуба: хто винний і як лікувати захворювання
   Брекети чи вініри – що краще вибрати
   Чому з’являються тріщини в куточках губ і як їх лікувати
   Чому натирають знімні зубні протези та що робити в такому разі
   Хірургічні шаблони імплантації зубів
   Фторування зубів у дітей: навіщо покривати емаль лаком і на який ефект чекати від процедури
   Отёк после удаления зуба это нормально, или нет
   Набряк після видалення зуба це нормально, чи ні
   Причини неприємного запаху з рота
   Причини неприємного запаху з рота
   Види седації, які застосовуються в стоматологічній практиці
   Седація – безпечна альтернатива загальному наркозу
   Кофердам – що це таке й навіщо застосовується при стоматологічному лікуванні
   Коронки на імпланти. Види, переваги та недоліки. Як встановлюються
   Через який час після видалення зуба можна ставити імплант
   Видалення зубів під час вагітності: рекомендації лікаря
   Скільки часу болять ясна після видалення зуба
   Брекети: чи боляче ставити, носити та знімати
   Цирконієві коронки: фото до та після
   Скільки коштують брекети на зуби: ціна для підлітка
   До скільки років ростуть зуби мудрості
   Стоматит при вагітності: як і чим можна лікувати
   Болить зуб при натисканні: чому, що робити
   Гіпоплазія емалі зубів у дітей: лікування та фото
   Чому у дитини з рота пахне ацетоном, як лікувати
   Запалення кореня зуба: симптоми захворювання та способи домашнього лікування
   Зуб мудрості росте і болить ясна: що робити, як зняти біль
   Лізуть зуби: симптоми у дитини, схема та послідовність
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!