iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Санація порожнини рота: що це таке, етапи процедури

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Санація порожнини рота, або як отримати красиву та здорову посмішку

   Багато хто мріє про красиву посмішку, яка б виконувала всі свої функції та мала високі естетичні якості. Санація порожнини рота – головний крок назустріч здоровим зубам та яснам. Проводити її рекомендовано хоча б двічі на рік, починаючи з 3 – 6-річного віку та протягом усього життя. Відвідувати лікаря потрібно навіть коли нічого не турбує, адже багато захворювань на ранніх етапах свого розвитку не мають виражених симптомів. Виявити їх та своєчасно усунути може лише стоматолог.

   Санація порожнини рота: що це

   Санація порожнини рота — комплекс стоматологічних маніпуляцій, метою яких є оздоровлення зубощелепного апарату та запобігання хворобам. Дії лікаря під час її проведення спрямовані на усунення вогнищ інфекції та відновлення нормального функціонування органів ротової порожнини. Це більше ніж оздоровлення. Санація допоможе підтримувати відмінний стан ротової порожнини протягом довгих років.

   Етапи проведення процедури

   У стоматологічній клініці санацію проводять поетапно:

   1. Огляд у лікаря-терапевта.
   2. Панорамний знімок щелепи.
   3. Професійне чищення порожнини рота, що включає видалення м’якого та твердого зубного нальоту.
   4. Складання плану лікування та вибір методів його проведення. На цьому етапі можуть задіятися різні фахівці: терапевт, ортопед, хірург, пародонтолог, ортодонт.
   5. Безпосереднє проведення терапії, яка може включати усунення стоматологічних захворювань, реставрацію або протезування, виправлення прикусу, видалення зубів, усунення запальних процесів, корекцію ортодонтичних та ортопедичних конструкцій.
   6. Складання графіка профілактичних оглядів.

   Такий список процедур зовсім не означає, що їх усі застосовують до кожного пацієнта. Перелік необхідних маніпуляцій визначають залежно стану зубів і ясен. Чим раніше Ви почнете приділяти належну увагу здоров’ю ротової порожнини, тим коротшим буде список необхідних маніпуляцій і тим дешевше Вам це обійдеться.

   Показання та протипоказання до проведення санації порожнини рота

   Комплекс стоматологічних процедур потрібно проводити в таких випадках:

   • при плануванні вагітності;
   • перед проведенням хірургічного втручання чи госпіталізацією;
   • у разі майбутнього протезування зубів;
   • перед встановленням ортодонтичних конструкцій.

   Санацію обов’язково проводять для усунення багатьох інфекційних захворювань у дорослих та дітей, оскільки карієс є джерелом токсинів та бактерій. Перед будь-якими процедурами, чи то лікування кількох зубів, чи чищення, обов’язково складається план лікування.

   Протипоказань до проведення процедури практично немає. До того, при хронічних захворюваннях її рекомендують проводити навіть частіше. Так, при астмі, цукровому діабеті, рецидивуючих хворобах лор-органів, захворюваннях серця всі необхідні стоматологічні процедури слід виконувати двічі на рік.

   Форми санації

   Відрізняють різні види санації ротової порожнини.

   Форма Час проведення Мета проведення
   Індивідуальна При відвідуванні кабінету за бажанням пацієнта Послуга затребувана серед людей, які піклуються про своє здоров’я і прагнуть зберегти цілісність і красу посмішки
   Періодична час від часу Процедура потрібна при проведенні планової диспансеризації
   Планова 2-3 рази на рік Стоматологічний огляд показаний дітям раннього віку та підліткам. Довідку про санацію вимагають також за місцем роботи у навчальних закладах. Потрібна вона і студентам, які претендують на проживання у гуртожитку. Часто санацію виконують перш ніж відправити дитину до дитячого садка, школи, табору

   Варто врахувати, що у дітей карієс розвивається набагато швидше, що визначено пористою структурою емалі та, як правило, недостатньою гігієною ротової порожнини. Тому відвідувати стоматологічний кабінет їм рекомендовано хоча б раз на 3-4 місяці. Дорослим частіше санацію слід проводити при схильності до карієсу, запалення ясен.

   Санація при вагітності

   Краще провести санацію порожнини рота до зачаття дитини. Але якщо жінка завагітніла, не встигнувши завітати до стоматолога, то до нього її направить гінеколог. Лікувати зуби вагітним з анестезією дозволяється у другому триместрі. У першому такі стоматологічні маніпуляції не виконують, оскільки можна завдати шкоди плоду, у третьому майбутній матері важко перебувати у кріслі, а саме лікування пов’язане з різними складнощами.

   Під час вагітності зубощелепний апарат жінки зазнає високих навантажень. Нестача кальцію та погіршення всмоктування інших корисних речовин, порушення гормонального та кислотно-лужного балансів, зміна складу слини призводять до різних захворювань зубів та ясен. Санація дозволяє попередити ряд проблем:

   • генералізований (ускладнений) карієс;
   • ослаблення емалі та руйнування тканин під нею;
   • гінгівіт, пародонтит та інші запальні хвороби;
   • передчасна втрата зубів.

   Вогнища інфекції становлять небезпеку як для матері, так і для малюка. Бактерії разом із кровотоком проникають через плацентарний бар’єр. Усунути інфекційні вогнища потрібно перед пологами, щоб мінімізувати ризик зараження дитини під час проходження родових шляхів.

   Профілактичні заходи

   Щоб уникнути ряду стоматологічних захворювань і скоротити перелік необхідних процедур при санації, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

   1. Ретельно доглядати за порожниною рота — чистити зуби двічі на день, користуватися зубною ниткою та ополіскувачем.
   2. Збалансувати свій раціон. Організм повинен отримувати всі необхідні вітаміни та мінерали, зокрема кальцій та фтор, які багато в чому визначають здоров’я зубів. Важливо також включити до раціону жорсткі фрукти та овочі, наприклад, яблука, морква. Вони сприяють природному очищенню зубів.
   3. Відмовитися від шкідливих звичок — куріння, алкоголю. Важливо не мати звички гризти нігті, не розкушувати горіхи, насіння і т. д.
   4. Приймати вітамінні комплекси.

   Навіть при ретельному догляді за ротовою порожниною можливий розвиток стоматологічних захворювань. Щоб своєчасно їх виявляти, необхідно періодично відвідувати стоматолога.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чим полоскати рот при запаленні ясен і кровоточивості ясен
   Перехресний прикус: фото до і після лікування у дорослих і дітей
   Як правильно користуватися іригатором ─ інструкція із застосування
   Чому так важливо підтримувати гігієну порожнини рота
   У чому може бути причина потемніння емалі зубів і як повернути білизну усмішці
   Камені на зубах: причини утворення
   Кровоточивість ясен: причини та лікування
   Професійна гігієна порожнини рота у дітей і дорослих
   Який ополіскувач для порожнини рота краще придбати
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!