iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Причини неприємного запаху з рота

Зміст
    Отримати консультацію
    Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами



      Неприємний запах з рота: що провокує проблему та як з нею впоратися

      Неприємний запах від людини викликає негативне враження, бажання відсунутись або відгородитися. Це стосується й несвіжого дихання. Регулярні полоскання, чистка зубів, жувальні гумки, розсмоктування льодяників — усі ці методи лише на якийсь час усувають проблему, проте не вирішують її. Щоб назавжди позбутися галітозу (таким терміном позначають лікарі неприємний запах з рота), потрібно усунути причину. І тут знадобиться консультація стоматолога.

      Як визначити галітоз

      Галітоз не є тимчасовою проблемою, яка виникає після вживання певних продуктів, наприклад, цибулі або часнику, алкоголю чи куріння. Це також не той неприємний запах з рота, який з’являється вранці після сну та усувається чищенням зубів. Галітоз стійкий і не проходить після проведення гігієнічних процедур. Щоб перевірити своє дихання, можна провести один з тестів:

      • піднести зігнуту долоню до рота, подихати на неї та понюхати;
      • протерти зубною ниткою туди-сюди у міжзубному проміжку;
      • лизнути ложку, почекати поки вона висохне;
      • злегка протерти ватним диском язик, внутрішню поверхню щік.

      Якщо після таких дій залишився неприємний запах, значить у людини справді несвіже дихання. Тест варто провести у другій половині дня або ввечері до чищення зубів. Від застосування зубної пасти, ополіскувача, жуйки має пройти не менше 3 годин, оскільки ці засоби добре маскують проблему.

      Чому з’являється неприємний запах

      Галітоз — це не самостійне захворювання, а симптом, що супроводжує певну патологію. Спровокувати смердючий запах можуть різні причини:

      1. Недостатній догляд за ротовою порожниною. Внаслідок чого на зубах накопичується липкий наліт, який згодом перетворюється на твердий зубний камінь. Такі відкладення стають сприятливим середовищем для розвитку патогенної мікрофлори, продукти життєдіяльності якої провокують сморід. Особливо гостро постає проблема людей, які носять ортопедичні чи ортодонтичні конструкції, за елементами яких накопичуються залишки їжі.
      2. Патології слинних залоз. Слина сприяє природному очищенню зубів. При недостатньому її синтезі чи зміні хімічного складу ця функція порушується. При сухості у роті починають відмирати клітини язика, розвивається ксеростомія. Такі стани сприяють розвитку патогенів.
      3. Стоматологічні захворювання. Карієс, який прогресує, викликає солодкувато-гнильний запах. Залишки їжі, що застряють у каріозній порожнині, і тканини, що гниють, провокують галітоз. З’являється він і при запальних хворобах ясен — гінгівіті, пародонтиті, які супроводжуються кровоточивістю, набряком тканин. Причиною неприємного симптому може бути пародонтоз.
      4. Зловживання алкоголем. Різкий кислий запах з рота у цьому випадку виникає через метаболізм етилового спирту у печінці.
      5. Тривале куріння чи жування тютюну. За наявності такої шкідливої ​​звички знижується вироблення слини, активно формується зубний наліт і камінь, підвищується ризик розвитку хвороб ясен.
      6. Радикальна дієта, пост. Неприємний запах виникає через швидке розщеплення жирів, при якому виділяються специфічні хімічні речовини — кетони. Вони виділяються з організму при видиху та створюють неприємний запах.
      7. Неправильне харчування. Часте вживання фастфуду та продуктів, що містять прості вуглеводи у великій кількості, може спричинити несвіже дихання.
      8. Деякі захворювання. Порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи, хвороби легень, патології пазух носа та гортані, хронічні недуги нирок. Смердючий запах може свідчити про розвиток раку порожнини рота або носа.
      9. Особливості будови язика. Можуть призводити до утворення нальоту. Так, у пацієнтів з географічним або складчастим язиком спостерігається підвищена активність мікроорганізмів.
      10. Тривале приймання антибіотиків або гормональних препаратів. У цьому випадку порушується мікрофлора ротової порожнини, що провокує галітоз.

      До групи ризику входять люди з надмірною масою тіла, а також ті, хто має гормональний дисбаланс, імунодефіцитні розлади. Виникнути проблема може не лише у дорослого, а й у дитини. Часто, щоб усунути її у малюка, достатньо навчити його правильно чистити зуби.

      Діагностика неприємного запаху з рота

      Визначити самостійно, чому з’явився галітоз, складно. У цьому випадку потрібна допомога фахівця, який проведе специфічну діагностику та підкаже, що робити. Звернутися спочатку потрібно до стоматолога, оскільки більшість випадків виникає через стоматологічні проблеми. Він проведе візуальний огляд порожнини рота на наявність зубного каміння, карієсу та решти хвороб ротової порожнини. Якщо неприємна ознака з ними не пов’язана, стоматолог порадить проконсультуватися з терапевтом.

      Лікар зверне увагу на супутні симптоми. Так, якщо неприємний запах виникає через шлунок, зокрема гастрит, з’являється жовтий наліт на язиці, пацієнт може скаржитися на печію. У такому разі знадобиться також консультація гастроентеролога. Іноді пацієнта направляють до інших вузькоспрямованих фахівців — ендокринолога, нефролога, дієтолога, ЛОРа тощо.

      При необхідності пацієнту призначають різні лабораторні дослідження – аналізи крові та сечі, взяття мазка на мікрофлору, цитологічне дослідження на наявність бактерії Helicobacter pylori та ін. Фахівець визначає, чим лікувати галітоз за результатами діагностики.

      Як лікується смердючий запах з рота

      Немає єдиної методики усунення смердючого запаху з рота. Як усунути небажаний симптом, лікар визначає залежно від причини, що його спровокувала. Можуть проводитися такі процедури:

      • професійна гігієна ротової порожнини, в ході якої видаляються м’який наліт і зубний камінь;
      • лікування карієсу;
      • купірування запального процесу;
      • зняття стоматологічних конструкцій, їх чищення або корекція та повторне встановлення.

      Лікар також дасть рекомендації щодо догляду за порожниною рота, вибору засобів гігієни. Може знадобитися зміна раціону, способу життя. Якщо проблема криється в інших захворюваннях, проводять їхнє лікування. При цукровому діабеті, порушеннях роботи органів ШКТ варто дотримуватись рекомендованої дієти.

      Запобігання галітозу

      Цілком застрахуватися від виникнення неприємного запаху з рота неможливо. Але знизити ймовірність його прояви цілком реально. Для цього необхідно дотримуватись простих рекомендацій:

      1. Правильно доглядати за порожниною рота. Зуби треба чистити двічі на день. Після кожного приймання їжі варто полоскати рота. Потрібно очищати міжзубні проміжки та язик. До списку гігієнічних засобів необхідно обов’язково включити ополіскувач. Якісно позбутися зубного нальоту допомагають електричні зубні щітки. З важкодоступних місць його видаляють іригатором.
      2. Пити достатню кількість води. Це запобігатиме появі сухого середовища, в якому активно розмножуються бактерії.
      3. Відкоригувати свій раціон. Потрібно обмежити вживання солодощів, борошняних виробів, а також таких специфічних продуктів, як цибуля, часник, різні спеції. Варто більше вживати грубу рослинну їжу, яка сприяє природному очищенню зубів.
      4. Відмовитися від шкідливих звичок — алкоголю та тютюнопаління.
      5. Стежити за загальним станом організму й вчасно лікувати різні захворювання. Особливо контролювати хронічні хвороби.

      Важливо також періодично відвідувати стоматолога. Це дозволить своєчасно проводити гігієнічне чищення зубів і виявляти недуги на ранніх етапах їх розвитку.

      Автор
      матеріалу
      no image
      Лікар-стоматолог-ендодонтіст, терапевт
      Залишити відгук
      Оцініть
      Статті по темі
      Блювотний рефлекс при лікуванні зубів: як подолати проблему
      Перелом кореня зуба: чи можна врятувати зуб, які є методи діагностики та лікування
      Зубна щітка для брекетів та її фото – як користуватися йоржиком
      Що таке ясенна посмішка – чому з’являється, і як її виправити
      Занедбаний карієс: чим небезпечне захворювання і що робити для його усунення
      Кіста після видалення зуба: хто винний і як лікувати захворювання
      Брекети чи вініри – що краще вибрати
      Чому з’являються тріщини в куточках губ і як їх лікувати
      Чому натирають знімні зубні протези та що робити в такому разі
      Хірургічні шаблони імплантації зубів
      Фторування зубів у дітей: навіщо покривати емаль лаком і на який ефект чекати від процедури
      Отёк после удаления зуба это нормально, или нет
      Набряк після видалення зуба це нормально, чи ні
      Причини неприємного запаху з рота
      Причини неприємного запаху з рота
      Види седації, які застосовуються в стоматологічній практиці
      Седація – безпечна альтернатива загальному наркозу
      Кофердам – що це таке й навіщо застосовується при стоматологічному лікуванні
      Коронки на імпланти. Види, переваги та недоліки. Як встановлюються
      Через який час після видалення зуба можна ставити імплант
      Видалення зубів під час вагітності: рекомендації лікаря
      Скільки часу болять ясна після видалення зуба
      Брекети: чи боляче ставити, носити та знімати
      Цирконієві коронки: фото до та після
      Скільки коштують брекети на зуби: ціна для підлітка
      До скільки років ростуть зуби мудрості
      Стоматит при вагітності: як і чим можна лікувати
      Болить зуб при натисканні: чому, що робити
      Гіпоплазія емалі зубів у дітей: лікування та фото
      Чому у дитини з рота пахне ацетоном, як лікувати
      Запалення кореня зуба: симптоми захворювання та способи домашнього лікування
      Зуб мудрості росте і болить ясна: що робити, як зняти біль
      Лізуть зуби: симптоми у дитини, схема та послідовність
      Записатися на прийом
      ✔

      Відгук успішно відправлений

      Дякуємо вам за Ваш візит!