Набрякла щока від зуба: у чому причина і як зняти набряк
Припухлість щоки — патологічний стан, який вимагає термінового звернення до лікаря. У деяких випадках воно свідчить про небезпечне захворювання. Спровокувати неприємний симптом може ціла низка факторів. У їх перелік входять стоматологічне лікування, розвиток захворювання ротової порожнини, видалення зуба. Набрякла щока і при цьому з’явився сильний біль? Такий стан, як правило, пов’язаний із запаленням. Якщо не вживати заходів, патологічний процес може поширитися на кістку, тканини шиї, серця, головного мозку.
Опухла щока: причини патологічного стану
Пухлина на обличчі може мати різну природу походження — вірусну, бактеріальну, алергічну. Часто, коли набрякає щока, йдеться про таке захворювання, як періостит (флюс), при якому запалюється окістя. У цьому випадку спочатку набрякають ясна, потім щока та губа. Обличчя стає асиметричним. Усередині ясен накопичується гній. Його кількість збільшується, викликаючи пухлину щоки. Інші причини патології:
- Пародонтоз. Захворювання переважно вражає людей старшого віку.
- Запалення ясен. При поганому догляді за ротовою порожниною активно розвивається патогенна мікрофлора. Вона стає причиною запального процесу.
- Складне прорізування зуба мудрості. “Вісімка” не має попередника, тому пробитися їй крізь ясна складно. Крім того, вона може зростати неправильно – убік. Лізе зуб мудрості в цьому випадку болісно, оскільки тисне на «сусіда». Щоб усунути пухлину, “вісімку” видаляють.
- Гранулема, або кіста зуба. Якщо відбувається загострення хвороб передніх зубах, пухлина з’являється біля носа, під оком.
- Некоректне лікування зуба або неправильні дії при протезуванні.
Визначити, чому запалився зуб, може лише лікар. Ставити собі діагноз і займатися самолікуванням вкрай небажано, оскільки це несе велику загрозу для здоров’я.
Флюс: стадії захворювання
Як уже говорилося, набряклість щоки часто виникає при флюсі. Захворювання проходить кілька етапів розвитку.
Стадія хвороби | Особливості перебігу |
Гостра серозна |
Характеризується стрімким розвитком — максимум за 3 дні. Набрякають ясеневі тканини та внутрішня частина щоки |
Гостра гнійна | Супроводжується різким болем, що має пульсуючий характер, і підвищенням температури тіла до 39 ° C |
Гостра дифузна | Больовий синдром високої інтенсивності. Набрякати можуть губи, ніс, щока зовні |
Хронічна | Загострення проявляються час від часу. У хворобливий процес часто залучається окістя нижньої щелепи. Набряк спадає, але запалюються лімфатичні вузли. |
Лікування зубів
Пухлина на щоці може виникнути після лікування зуба. Причини цього різні:
- Алергічна реакція. Якщо пацієнту встановлена пломба, компоненти якої викликають непереносимість, з’являється набряк.
- Видалення зуба. Ускладнення можуть виникнути, якщо пацієнт не дотримується рекомендацій лікаря і в рану потрапляє інфекція. У деяких випадках пухлина після видалення зуба це реакція організму на хірургічне втручання, особливо якщо воно було складним. За кілька днів набряк зникає.
- Депульпування. Якщо нерв був видалений повністю, організм відреагує набряком. Щоб зберегти зуб, потрібно якнайшвидше відвідати лікаря.
- Розсічення ясен. Найчастіше таке втручання потрібне при накопиченні гною. Пухлина має зійти на фоні прийому протизапальних препаратів. В іншому випадку потрібен контроль лікаря.
Виникнути небажані реакції після стоматологічних маніпуляцій можуть з вини як лікаря, так і пацієнта.
Тривожні симптоми: коли не варто відкладати візит до стоматології
Небезпеку для здоров’я складають такі симптоми:
- збільшення розмірів набряку і наростання болю;
- підвищення температури тіла, яка спадає кілька днів;
- головний біль, слабкість та загальне нездужання;
- неприємний запах з рота;
- виділення крові або гною із запалених ясен.
Щоб Вам швидше вилікували зуб, потрібно відвідати стоматолога без зволікань. Рахунок може йти не на дні, а на години.
Як зняти пухлину щоки
Для того, щоб зійшов набряк, потрібно усунути першопричину. Наприклад, якщо пухлина є наслідком алергії на пломбувальні матеріали, потрібно відвідати лікаря. Він знову запломбує зуб, використовуючи вже гіпоалергенні матеріали. Крім маніпуляцій у стоматологічному кабінеті, лікар підкаже, чим полоскати зуб у домашніх умовах. Для цього можуть використовуватися такі засоби:
- «Мірамістин» та «Хлоргексидин». Розчини готові до застосування. Вони усувають більшу частину патогенів, знімають запалення та подразнення слизової оболонки.
- Содо-сольовий розчин. Він має антисептичну дію, допомагаючи усунути хвороботворні бактерії. Для посилення ефекту можна додати до розчину кілька крапель йоду.
- Відвари лікарських трав — ромашки, шавлії, кори дуба та ін. Такі засоби мають антисептичний ефект.
- Сік алое чи каланхое. Ним змочують ватку і роблять примочки, прикладаючи до внутрішньої сторони щоки.
Такі засоби — доповнення до основної терапії. Її лікар визначає залежно від причинного захворювання та симптоматики. Це можуть бути протизапальні, знеболювальні, антигістамінні, антибактеріальні препарати. Чим швидше буде надано допомогу, тим більше шансів на швидке відновлення.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |