iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Камені на зубах: причини утворення

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Зубний камінь: чому з’являється і як усувається

   Зубні відкладення діставляють чимало неприємностей. Він не тільки порушує естетичні якості посмішки, провокує неприємний запах з рота, але і викликає ряд стоматологічних хвороб. Допомагає впоратися з проблемою професійна чистка зубів. Своєчасне її проведення дозволяє попередити неприємні наслідки. Процедуру рекомендовано проводити двічі на рік.

   Зубний камінь: що собою являє

   Через декілька годин після чистки зубів на їх поверхні утворюється плівка, яку складають мікроорганізми. Це ще м’який наліт, що видаляється в ході гігієнічних процедур за умови правильного їх проведення. Сприяє усуненню таких відкладень і знижує інтенсивність їх утворення правильне харчування. Але, якщо гігієна порожнини рота недостатня, під впливом компонентів слини наліт мінералізується і стає твердим. Це і є зубний камінь, який складається з бактерій, мікрочастинок їжі і слизу.

   Якщо м’які відкладення на зубах реально видалити самостійно, то від твердих можна позбутися тільки за допомогою фахівця. Відрізняють надясеневий і підясеневий зубний камінь. У першому випадку відкладення помітні неозброєним оком, у другому — діагностувати патологію можна тільки в умовах клініки, оскільки утворення знаходяться в ясенних або пародонтальних кишенях. Найчастіше камінь з’являється на передніх зубах нижньої щелепи або на молярах.

   Причини утворення зубного каменю

   Спочатку потрібно зрозуміти, від чого з’являються відкладення на емалі. Це дозволить запобігати їх появі. Варто відзначити, що в роті у людини постійно присутні мільйони як шкідливих, так і корисних бактерій. Вони знаходяться в певному балансі, але при сприятливих для себе умовах патогенна мікрофлора починає активно розмножуватися. Тому наліт утворюється інтенсивніше і стає сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій. Крім неякісної гігієни порожнини рота, проблему провокують такі чинники:

   • генетична схильність;
   • неправильний прикус;
   • нерівномірний розподіл жувального навантаження;
   • зміна складу слини ーколи вона стає в’язкою і не виконує свою очищувальну функцію;
   • неправильно підібрані зубна паста і щітка;
   • брак твердої їжі в раціоні;
   • велику кількість в ньому вуглеводів, які використовуються бактеріями для життєдіяльності;
   •  неправильна техніка чищення зубів;
   • куріння.

   При наявності карієсу і пародонтальних кишень камені на зубах швидко збільшуються в обсязі, особливо в області уражень.

   Ознаки утворення зубного каменю

   Спочатку колонії мікроорганізмів невеликі. Згодом вони розростаються і створюють загальну масу. В результаті їх життєдіяльності виділяються токсини, через що розвивається запалення, ясенні тканини червоніють. З’являються інші характерні симптоми:

   • набряклість;
   • підвищена чутливість зубів;
   • неприємний запах з рота — результат життєдіяльності бактерій;
   • свербіж в яснах;
   • кровоточивість — з’являється з часом;
   • запалення міжзубних сосочків;
   • утворення пародонтальних кишень;
   • зміна кольору емалі — при надясенних відкладеннях в області прилягання зуба до ясен видно жовті і темно-коричневі, майже чорні плями.

   Утворюються тверді відкладення також на коронках і протезах.

   Чим загрожують камені на зубах

   Багато людей не надають великого значення зубному каменю і вважають, що робити з ним нічого не потрібно. Це велика помилка. Як вже говорилося, відкладення на зубах сприяють розмноженню бактерій, які через деякий час провокують карієс.

   Перебуваючи біля ясенного краю, камінь провокує запалення м’яких тканин. Так розвивається гінгівіт, ігнорування якого загрожує вже розвитком пародонтиту. Останнє захворювання супроводжується утворенням пародонтальних кишень, а на пізніх стадіях — розхитування зубів. З’являється загроза їх втрати.

   Оскільки зубний камінь — постійне джерело інфекції в порожнині рота, бактерії разом зі слиною потраплятимуть в шлунок. Це призводить до розвитку захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

   Як позбутися зубного каменю

   Зняття твердих відкладень із зубів — навіть не профілактична, а лікувальна процедура. Що роблять фахівці для усунення проблеми? В арсеналі сучасної стоматології є різні методи. Найпопулярніші з них:

   1. Ультразвукова чистка. Суть методу полягає у впливі на емаль високочастотними ультразвуковими хвилями. Для цього використовують спеціальний пристрій — скалер, який підносять до зубів, легко торкаючись їх поверхні. Під впливом ультразвуку камінь дробиться на дрібні частинки. В цей же час під високим тиском подається вода, що дозволяє ефективно очистити поверхню зубів.
   2. Чистка Air Flow. Методика заснована на застосуванні спеціального піскоструминного приладу. На відкладення під тиском розпилюється суміш з повітря, води і спеціального порошку карбонату кальцію. Це сприяє їх дробленню і вимиванню. Метод ефективний, коли потрібно видалити зубний камінь між передніми зубами і в далеких куточках бічної групи зубів, а також коли у пацієнта є пігментований наліт, який важко знімається ультразвуком. Застосовують його дітям.

   Завершуються процедури видалення зубного каменю поліруванням і шліфуванням поверхні. Після таких дій інтенсивність утворення нальоту на емалі знижується. Зуби покривають також фторвмісним гелем або лаком, що зміцнює емаль і захищає її від карієсу.

   Як прибрати тверді відкладення, доктор визначає в кожному випадку індивідуально. Звертатися потрібно до стоматолога-терапевта. Лікар, який чистить камінь в запущених випадках, називається гігієністом. При утворенні пародонтальних кишень може знадобитися відкритий або закритий кюретаж ясен — цим займається лікар-пародонтолог. В ході проведення процедури видаляються відкладення. Чистяться також пародонтальні кишені, що дозволяє усунути всі бактерії.

   Профілактика утворення каменів на зубах

   Щоб не довелося думати, як лікувати зубний камінь або захворювання, які він провокує, краще зайнятися профілактикою. Для цього потрібно дотримуватися ряду рекомендацій:

   1. Ретельно доглядати за порожниною рота. Необхідно правильно вибрати зубну пасту і щітку, освоїти техніку чищення зубів. Користуватися потрібно також флосом і ополіскувачем, після кожного прийому їжі обполіскувати рот чистою водою.
   2. Відкоригувати свій раціон. Потрібно звести до мінімуму вживання солодощів, борошняних виробів і газованих напоїв. Важливо вживати тверду рослинну їжу (яблука, морква і т. п.), яка сприяє природному очищенню зубів.
   3. Відмовитися від шкідливих звичок.
   4.  Регулярно відвідувати стоматологічний кабінет. Навіть якщо Ви ретельно доглядаєте за зубами, немає гарантії, що на них не утворюється камінь. Виконання професійного чищення зубів двічі на рік дозволяє запобігти наслідкам утворення каменю.

   Звертатися за допомогою варто до професіоналів. Вони не тільки знають, як почистити зуби від каменю, але і збережуть вашу посмішку здоровою і привабливою.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чим полоскати рот при запаленні ясен і кровоточивості ясен
   Санація порожнини рота: що це таке, етапи процедури
   Перехресний прикус: фото до і після лікування у дорослих і дітей
   Як правильно користуватися іригатором ─ інструкція із застосування
   Чому так важливо підтримувати гігієну порожнини рота
   У чому може бути причина потемніння емалі зубів і як повернути білизну усмішці
   Кровоточивість ясен: причини та лікування
   Професійна гігієна порожнини рота у дітей і дорослих
   Який ополіскувач для порожнини рота краще придбати
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!