iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Дистальний прикус: фото до і після брекетів

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Дистальний прикус: симптоми, причинні фактори і корекція патології

   Дистальний прикус ─ часто зустрічається патологія, яка характеризується істотним зміщенням верхньої щелепи вперед щодо нижньої. Вона провокує стоматологічні захворювання і проблеми психологічного характеру. Такий стан зубів можна виправити, і краще це робити в дитячому віці. Чим раніше Ви звернетеся в стоматологічну клініку, тим швидше пройде лікування, успішніше буде його результат.

   Чи можна виправити таке порушення прикусу дорослим? Так, порушення піддається корекції в будь-якому віці. Відрізняються тільки методи лікування.

   Чому формується патологія

   Дистальний (прогнатичний) прикус може проявлятися через сильний розвиток верхньої щелепи і при недостатньому зростанні нижньої. На оклюзію впливають різні чинники, які часто комбінуються. Причини прогнатії:

   1. Погана спадковість. Більш ніж в 60% випадків патологія розвивається через генетичну схильність. Формується неправильний прикус в ранньому віці. Аномалія прогресує, якщо не вживати заходів і не усувати вплив чинників, що посилюють проблему.
   2. Порушення розвитку плоду. Вплив несприятливих факторів ззовні або незадовільний стан здоров’я вагітної може негативно відбиватися на формуванні щелеп. Провокують патологію шкідливі звички майбутньої матері та її захворювання, нестача корисних речовин, підвищений радіаційний фон.
   3. Особливості годування. Дитина з’являється на світ з недорозвиненою нижньою щелепою, зростання якої сприяють інтенсивні смоктальні рухи під час годування грудьми. Приблизно через 6 місяців нижня щелепа розвивається до потрібних розмірів. Якщо немовля перебуває на штучному вигодовуванні, важливо підібрати йому правильну соску. Якщо дірка в ній занадто велика, дитині не знадобиться прикладати зусилля для смоктання. У цьому випадку нижня щелепа не буде достатньо розвиватися, займе положення далеко за верхньою.
   4. Дитячі хвороби. На розвиток зубощелепного апарату впливають захворювання, які порушують носове дихання. Це можуть бути, наприклад, синусит, риніт, аденоїдит та ін. Такі хвороби провокують ротове дихання, при якому нижня щелепа знаходиться і закріплюється в опущеному положенні. Це сприяє появі прогнати. Виникнути вона може також через рахіт, порушення роботи щитовидної залози, дефіциту фтору і кальцію, ранньої втрати зубів.

   Ускладнюють ситуацію при дистальному прикусі шкідливі звички: тривале смоктання пустушки, пальця, постійне закушування нижньої губи. Несвоєчасне введення прикорму теж негативно позначається на розвитку щелеп, тому важливо пропонувати малюкові в міру тверді продукти.

   Симптоматика прогнатичної патології

   Між передніми зубами обох щелеп при дистальному прикусі утворюється щілина, яка називається сагітальною. Профіль при цьому опуклий ─ «пташиний». Характеризується він випинанням носа і верхньої губи, в той час як нижня западає. Підборіддя маленьке і скошене, в деяких випадках  ─ зі складкою. Якщо ступінь розвитку аномалії велика, рот в розслабленому стані трохи відкритий, тобто губи не змикаються. Це зовнішні ознаки. До функціональних можна віднести такі симптоми:

   • дискомфорт при ковтанні;
   • труднощі під час дихання;
   • дефекти мовлення;
   • порушення постави  ─  тіло трохи нахилене вперед.

   Часто прогнатія формується поступово з раннього віку. Тому дорослі адаптуються до незручностей, для них вони не є яскраво вираженими.

   Різновиди дистального прикусу

   Визначаючи, як виправити дистальний прикус, лікарю в першу чергу потрібно з’ясувати, яка форма патології у пацієнта. Вона може бути:

   1. зубоальвеолярною ─ формується через окремі неправильно зростаючі зуби або порушення в розвитку альвеолярного відростка. В цьому випадку можна обійтися без операції.

   2. Гнатичною (скелетною) ─ утворюється через патологію пропорцій і положення щелеп по відношенню до черепа і один одному. Виправити такий прикус можна шляхом проведення операції.

   3. Змішаною ─ ця форма поєднує в собі ознаки двох попередніх форм.

   Відрізняється прогнатичний прикус і особливостями росту верхніх різців. У деяких клінічних випадках вони спрямовані вперед, рідше ─ трохи вгору. Буває, що фронтальні верхні зуби ростуть всередину ротової порожнини. Тоді вони стикаються з нижніми. Сагітальної щілини при цьому немає.

   У деяких випадках спостерігається глибоке перекриття різців. Нижніх зубів може бути зовсім не видно з-під верхніх. Іноді через таку глибини травмується навіть піднебіння.

   Що буде, якщо не коригувати дистальний прикус

   При порушеннях прикусу спостерігається нерівномірність навантаження. Одні зуби практично не беруть участі в жуванні, іншим же потрібно посилено працювати. Через це тканини швидко зношуються й руйнуються, що загрожує ранньою втратою зубів. Дивуватися можуть також тканини пародонту, скронево-нижньощелепний суглоб. Підвищується ризик утворення на зубах клиновидних дефектів, появи карієсу, пульпіту, періодонтиту.

   На тлі недостатнього пережовування їжі при порушенні прикусу нерідко розвиваються захворювання органів шлунково-кишкового тракту.

   Як діагностують прогнатію

   Точна діагностика дозволить визначити, як лікувати патологію, передбачити напрямок зміщення зубів. Провести її може тільки фахівець. Після візуального огляду лікар оцінить стан зубів і прикусу. Він також збирає анамнез, бере до уваги особливості постави, дихання пацієнта. Щоб підтвердити діагноз і скласти ефективний план лікування, знадобляться додаткові дослідження:

   1. КТ (комп’ютерна томографія). За 3D-знімком ортодонт оцінює розмір і положення щелеп, обсяг кісткової тканини і співвідношення зубів до неї, стан СНЩС.
   2. Зліпки. Зорова модель зубних рядів дає можливість проаналізувати особливості їх змикання.
   3. Фотопротокол. Фотографують обличчя з різних ракурсів, з посмішкою і без неї. Роблять багато фото зубів. Завдяки цьому методу можна оцінювати їх стан до і після лікування.

   За розміром сагітальної щілини визначають складність патології. До 3 мм ─ аномалія легкого ступеня, 3-6 мм ─ середнього, понад 6 мм ─ важкого. Для виправлення порушень буде потрібен час.

   Корекція прогнатичного прикусу

   У дітей патологія може формуватися в різному віці: з народження, при зростанні молочних зубів і при їх зміні. Головне ─ вчасно діагностувати прогнатію, тоді буде можливість застосувати нескладну методику. Перший прийом ортодонта повинен відбутися після формування молочного прикусу ─ приблизно в 3 роки. Для дітей використовують різні методи і конструкції корекції прогнатичного прикусу:

   • мімічні вправи;
   • апарати, що стимулюють розвиток нижньої щелепи та сповільнюють ріст верхньої;
   • піднебінні розширювачі;
   • заслони для язика.

   Може знадобитися пришліфування  ікл, якщо вони порушують нормальне змикання. У деяких випадках батьків з дитиною направляють на консультацію до лора.

   У підлітків, коли постійний прикус вже сформований, теж можуть спостерігатися порушення. Для його корекції використовують незнімні конструкції або знімні елайнери. Брекети виправляють зубоальвеолярну форму прогнатичного прикусу. Вони дозволяють відновити жувальну функцію, але від лицьової асиметрії такі конструкції не позбавляють.

   Якщо при прогнатичному прикусі змістилася головка СНЩС, застосовують суглобову шину, яка коригує рух і положення щелеп.

   При складних формах патології показано оперативне втручання. В ході процедури розширюють нижню щелепу або звужують верхню. Хірургічну методику застосовують і при глибокій дистальній оклюзії, адже виправити її брекетами неможливо. Для закріплення результату після операції пацієнтові потрібно носити формувач прикусу. Щоб жувальні м’язи швидше адаптувалися, призначають спеціальну гімнастику.

   Терміни лікування

   Тривалість ортодонтичної терапії в кожному випадку буде відрізнятися. Терміни залежать від тяжкості патології, віку пацієнта, в середньому становлять 1,5-2 роки. Дітям носити коригувальні конструкції знадобиться близько 1-1,5 року. Лікування у дорослих може затягнутися на кілька років.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-ортодонт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Мезіальний прикус: фото до і після лікування у дорослих і дітей
   Правильний прикус у людини: фото зубів
   Як зберігати знімні зубні протези: чи потрібно знімати на ніч
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!