iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Чому так важливо підтримувати гігієну порожнини рота

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Гігієнічна чистка зубів ─ запорука здоров’я порожнини рота

   Неякісний догляд за ротовою порожниною провокує різні стоматологічні хвороби, неприємний запах з рота і навіть загальні захворювання. Професійне чищення зубів ─ процедура, що дозволяє попередити багато проблем. Фахівці рекомендують проводити її хоча б двічі на рік.

   Чому важливо підтримувати гігієну порожнини рота

   Навіть якісний догляд за зубами не забезпечує стовідсоткове усунення нальоту. Відкладення накопичуються і стають живильним середовищем для розмноження бактерій. Згодом під впливом компонентів слини м’який наліт мінералізуеться. Так з’являється зубний камінь. Це вже тверді відкладення, які очистити самостійно неможливо. У них активно розмножується патогенна мікрофлора, що провокує карієс і захворювання ясен.

   Якщо не лікувати запальні процеси, вони прогресують, призводять до розхитування зубів, що загрожує їх втратою. Крім того, зубні відкладення псують естетичний вигляд посмішки.

   Патогенна мікрофлора в порожнині рота провокує різні захворювання. У їх числі серцево-судинні, шкірні хвороби, ревматизм, ендокринні порушення, нервові розлади. Осередок  хронічної інфекції призводить до зниження імунітету. Тому якісний догляд за ротовою порожниною має велике значення для збереження зовнішньої привабливості і підтримки здоров’я.

   Професійне чищення зубів: що воно дає

   Гігієна порожнини рота  ─ комплекс заходів, які спрямовані на видалення відкладень з різних ділянок зубних рядів, включаючи місця, що складно піддаються очищенню. В результаті її проведення в роті знищується патогенна мікрофлора. Це відмінна профілактика стоматологічних захворювань. Така процедура дозволяє повернути естетичну усмішку. Зубна емаль світлішає на 1-2 тони, тому стає більш привабливою. Усунення нальоту і зубного каменю дозволяє лікарю побачити ураження зубів на ранній стадії і не допустити їх подальшого розвитку.

   Процедуру проводить стоматолог-терапевт або гігієніст. Періодичне її виконання дозволить в кінцевому підсумку заощадити кошти, які могли б знадобитися для усунення стоматологічних захворювань. Частіше за інших вдаватися до послуги рекомендують курцям, любителям кави і міцного чаю, людям з ослабленою імунною системою. Проводять подібні маніпуляції і дітям, оскільки вони, як правило, недостатньо уваги приділяють догляду за порожниною рота.

   Гігієнічна чистка: показання та протипоказання

   Крім виконання професійного чищення в якості профілактичного процедури, існують свідчення для її проведення :

   • наявність різних видів відкладень;
   • захворювання пародонту;
   • пігментація емалі;
   • кровоточивість ясен;
   • підготовка до протезування, в тому числі і на імплантатах ;
   • майбутнє ортодонтичне лікування за допомогою брекет-систем, вінірів або люмінірів та інших ортопедичних конструкцій;
   • білі смуги по ясенному краю.

   Гігієнічна чистка ─ один з етапів комплексного лікування таких хвороб ясен, як гінгівіт, пародонтит, пародонтоз. Провести її рекомендують майбутнім матерям. Під час вагітності ризик розвитку карієсу і запалень ясенних тканин зростає, тому професійна гігієна зубів послужить хорошою профілактикою патологій.

   Процедуру проводять не завжди. До відносних протипоказань відносять стоматит, гострі інфекційні хвороби. Після їх усунення можна провести гігієнічну чистку. Заборонено її виконувати, коли емаль стоншена, і при діагнозі ─  ерозія емалі. Інакше процедура може нашкодити здоров’ю зубів. Наявність свідчень і протипоказань визначають на прийомі в стоматології. Доктор також розповість, як роблять чистку.

   Етапи гігієнічної чистки

   Професійна гігієна ─ комплексний захід. Цікавить, що входить в неї? Вона включає декілька  етапів:

   1. Огляд. Спочатку доктор оцінює стан порожнини рота. Він обирає відповідний для конкретного випадку метод видалення нальоту з зубів.
   2. Чистка. Професійну гігієну виконують одним із способів, про які ми поговоримо пізніше. Лікар видаляє відкладення з кожного зуба, приділяючи увагу важкодоступним ділянкам.
   3. Полірування. Емаль після цього етапу стає гладкою з характерним блиском. На відполірованій поверхні менше накопичується наліт.
   4. Ремінералізація ─ останній етап чищення зубів. На їх поверхні стоматолог наносить спеціальний склад на основі кальцію і фтору. Це дозволяє попередити гіперчутливість зубів, зміцнити і відновити емаль.

   Лікар дасть свої рекомендації після виконання всіх етапів процедури. Він розповість про все, що стосується подальшого догляду за ротовою порожниною.

   Як проводять чистку зубів

   Пацієнтів найбільше цікавить, як видаляють відкладення з зубів. Їх поверхні чистять одним з таких методів:

   1. Ультразвукова чистка. Сучасна і безпечна технологія, яка передбачає застосування спеціальної установки та інструменту ─ скалера. Пристрій генерує ультразвукові хвилі, під впливом яких руйнуються зубні відкладення. Одночасно подається вода під сильним напором, що дозволяє вимивати частки. Методика ефективна проти різного виду відкладень. Дозволяє очистити важкодоступні місця, включаючи пародонтальні кишені.
   2. Повітряно-абразивна чистка Air Flow. В ході процедури на поверхні зубів подається суміш повітря, води і абразиву. Це дає можливість позбутися від м’якого і пігментованого нальоту. В ході процедури не пошкоджується емаль. Перелік протипоказань для її проведення невелика. Використовується методика навіть для дітей. Технологія ефективно застосовується для проведення чистки зубів у дорослих при високій чутливості, а також при проблемах з яснами.

   Варто відзначити, що Air Flow часто входить в комплекс гігієнічних процедур разом з ультразвуковим чищенням. Справа в тому, що перша методика не справляється з пігментацією, розташованою на поверхнях зубів.

   Догляд за порожниною рота після чистки

   Після видалення відкладень необхідно дотримуватися щоденної гігієни порожнини рота і зубів. Стоматолог дасть рекомендації щодо вибору засобів для догляду. Не варто забувати про ополіскувачі і Флоссе. Можуть ще знадобитися такі додаткові засоби, як іригатор і йоржик. Щоб забезпечити якісний догляд, варто дотримуватися наступних правил:

   • чистити зуби два рази в день не менше 2 хвилин;
   • використовувати щітку з синтетичним ворсом, міняти її кожні 3 місяці;
   • освоїти правильну техніку;
   • крім зубів, очищати міжзубні проміжки, ясна і язик;
   • обполіскувати рот після кожного прийому їжі (можна простою водою).

   Дитину потрібно привчати до правильної гігієни порожнини рота з раннього віку.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Чим полоскати рот при запаленні ясен і кровоточивості ясен
   Санація порожнини рота: що це таке, етапи процедури
   Перехресний прикус: фото до і після лікування у дорослих і дітей
   Як правильно користуватися іригатором ─ інструкція із застосування
   У чому може бути причина потемніння емалі зубів і як повернути білизну усмішці
   Камені на зубах: причини утворення
   Кровоточивість ясен: причини та лікування
   Професійна гігієна порожнини рота у дітей і дорослих
   Який ополіскувач для порожнини рота краще придбати
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!