iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
iconcat doc play muouse mousedown gps right star star i1 star star star star star star star star
Зв'язок з нами
+380 (73) 528 20 98
Київ, ЖК Комфорт Таун, вул. Регенераторна, 4, кор.16-1
смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11

Чи можна лікувати зуби при грудному вигодовуванні

Зміст
  Отримати консультацію
  Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами   Грудне вигодовування і лікування зубів: чи сумісні поняття

   Здоров’я і самопочуття дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні, багато в чому залежить від способу життя матері, її харчування і проходження різних процедур. Але часто у жінок після вагітності і пологів через нестачу кальцію та інших важливих мінералів виникають проблеми з зубами. Багато хто відкладає візит в стоматологічну клініку, вважаючи, що лікувальні процедури нашкодять дитині. Але це помилкова думка. Через таку позицію проблеми тільки збільшуються.

   Чому матерям, що годують грудьми, потрібно звертатися до стоматолога

   Природою закладено так, що при настанні вагітності, плоду, що розвивається, направляються всі необхідні для організму корисні речовини. Коли дитина народжується, головним джерелом вітамінів і мінералів для неї стає грудне молоко. Якщо в організм молодої мами не надходить достатня кількість корисних речовин, це негативно позначається на стані нігтів, шкіри, волосся, зубів. Тому в період лактації нерідко виникають такі стоматологічні проблеми:

   • карієс;
   • захворювання ясен (гінгівіт і пародонтит);
   • підвищена чутливість зубів.

   Карієс або будь-яка інша інфекція в порожнині рота несе небезпеку не тільки для організму матері, але і малюка. Бактерії разом з кровотоком потрапляють в молоко, а потім проникають і в маленький організм. Запущені стоматологічні захворювання загрожують такими проблемами, як пульпіт, періостит, періодонтит і ін. Щоб попередити небажані наслідки, необхідно вчасно звертатися до стоматолога.

   Варто відзначити, що лікувати зуби при грудному вигодовуванні можна. Але є певні обмеження, про які потрібно знати. Важливо повідомити лікаря про те, що ви годуєте грудьми, щоб він зміг вибрати для Вас підходящу тактику лікування.

   Лікування зубів в період лактації: що дозволено робити

   Мамам, що годують грудьми, можна усувати карієс, замінювати старі пломби. Але тут відразу постають інші питання: чи лікують зуби з анестезією, чи роблять рентген тощо. Ці процедури не заборонені в лактаційний період. Особливості їх проведення:

   1. Анестезія. Сучасні препарати безпечні. Вони не затримуються довго в організмі, виводяться через 3-5 годин. Стоматолог для матері, що годує грудьми підбере засіб з мінімальним терміном дії.
   2. Рентген зуба. Процедура не представляє небезпеки для матері і дитини. Під час її проведення надягають спеціальний фартух зі свинцевою серцевиною, яка не пропускає промені. Крім того, доза опромінення занадто мала, щоб вплинути на організм, зокрема, на якість молока.
   3. КТ (комп’ютерна томографія). Шкідливість КТ, як і рентгена, — це міф. Якщо доктор рекомендує пройти обстеження, не варто відмовлятися, оскільки відсутність важливої ​​діагностичної інформації може стати причиною некоректного лікарського втручання.

   Період лактації не є протипоказанням до лікування ясен, видалення зуба.

   Стоматологічні процедури в період лактації: що не можна робити

   В період лактації існують певні обмеження щодо проведення стоматологічних процедур. Заборони для мам в період лактації:

   1. Імплантація зубів. Після народження дитини організму потрібен час для відновлення. У цей період він відчуває нестачу корисних речовин. У молодої мами імунітет трохи ослаблений, зокрема, через підвищену тривожність і недосипання. Імплантати встановлюють тоді, коли організм повністю здоровий, оскільки існує ймовірність їх відторгнення. Окрім того, пацієнтам, яким роблять імплантацію, призначають антибіотики, а вони не сумісні з грудним вигодовуванням.
   2. Прийом таких знеболюючих препаратів, як «Цитрамон», «Анальгін». Перший засіб має в своєму складі ацетилсаліцилову кислоту і кофеїн. Ці речовини підсилюють кровообіг, мають аналгетичний ефект, але шкідливі для малюка. «Анальгін» не використовують, оскільки він знижує кількість лейкоцитів і тромбоцитів, пригнічує функції кісткового мозку. Для знеболення краще прийняти «Парацетамол». Важливо також відвідати стоматолога для з’ясування причини нездужання.
   3. Відбілювання емалі. Процедура шкідлива не так через застосування препаратів, як через ослаблені зуби в лактаційний період. Час на відновлення, яке потрібно після відбілювання, може затягнутися. З’являється загроза розвитку карієсу.

   Будь-які косметологічні процедури варто відкласти до того моменту, коли відлучите малюка від грудей.

   Деякі рекомендації

   Перед відвідуванням стоматолога потрібно погодувати малюка. Якщо має бути анестезія, можна зробити запас молока. Щоб перестрахуватись, після процедури зцідіть груди. Тоді ви будете впевнені, що в молоко не потрапили компоненти знеболюючого препарату. Крім того, є ситуації, коли не виходить обійтися без несумісних з лактацією засобів. Продовжувати годування грудьми можна після повного їх виведення з організму.

   Запас грудного молока варто зробити і перед майбутнім рентгеном. У деяких випадках після процедури спостерігається зниження лактації. Такий ефект тимчасовий, тому не варто хвилюватися. Незабаром молоко має почати вироблятися в потрібному обсязі. Після рентгену теж можна зцідити його і вилити.

   Коли сильно болить зуб, в кров викидається адреналін. Це може несприятливо вплинути на плід і вироблення молока. Якщо потрібно видалити зуб, варто попередньо продумати свій раціон. Справа в тому, що після процедури кілька днів краще утриматися від твердої їжі. Але раціон повинен залишатися збалансованим, щоб дитина отримувала з молоком всі необхідні речовини.

   Профілактика стоматологічних захворювань у матерів-годувальниць

   Що робити, щоб запобігти проблемам з порожниною рота в період лактації? Важливо дотримуватися ряду рекомендацій:

   • ретельно дотримуйтесь гігієни порожнини рота, використовуючи фтор пасту, зубну нитку і ополіскувач;
   • полощіть рот після кожного прийому їжі;
   • відкоригуйте свій раціон. Введіть в нього продукти, що містять велику кількість кальцію;
   • застосовуйте вітамінні комплекси;
   • своєчасно відвідуйте стоматолога.  Матері в період лактації  повинні частіше проходити профілактичні огляди, оскільки вони більше схильні до стоматологічних захворювань.

   Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:

   Київ, ЖК «Комфорт Таун»,

   вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа)

   Бориспільський р-н, смт. Щасливе,

   вул. Героїв Майдану, 11

   LifeCell: +380 (73) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (68) 528-20-98

   Vodafone: +380 (66) 528-20-98

   Kyivstar: +380 (96) 744-64-90

   Автор
   матеріалу
   no image
   Лікар-стоматолог-терапевт
   Залишити відгук
   Оцініть
   Статті по темі
   Хитається кутній зуб: що робити у дитини та при вагітності
   Бруксизм у дитини: причини появи, діагностування та лікування
   Як відрізнити молочний зуб від постійного за їх особливостями
   Очні зуби в дітей: це які та де знаходяться
   Молочні зуби у дітей: схема випадання, терміни, фото
   Коли починати чистити зуби дитині: з якого віку
   Записатися на прийом
   ✔

   Відгук успішно відправлений

   Дякуємо вам за Ваш візит!