Усмішка — невіддільний компонент впевненості в собі. Вона не просто є індикатором емоцій, а а сигналізує про стан здоров’я. Розвиток науки та сучасних технологій дозволяє відновити естетику зубного ряду навіть за умови складних порушень. Спеціальні ортодонтичні конструкції, зокрема брекет-системи, допоможуть зробити зуби рівними, забезпечити фізіологічні умови для їхнього нормального розвитку в дитячому віці. Попри поширений міф, установка брекетів не супроводжується болем, але їхнє носіння потребує певної адаптації. Виконання рекомендацій лікаря-стоматолога дозволить зробити її гранично короткою та комфортною, зняти біль, якщо він виникне.
Специфіка встановлення брекет-системи
Лікувальні маніпуляції лікаря-ортодонта спрямовані на максимально можливе покращення зубного ряду, формування ідеальної усмішки, естетичних пропорцій обличчя. Ортодонтичне лікування завжди супроводжується зміною положення зубів у різних площинах. Мультибондинг-системи (брекети) складаються зі спеціальних замочків, які фіксуються на поверхні зуба за допомогою особливого матеріалу (як правило, клейових композитів). У кожному пазі встановлюється дуга з металу, яка створює зусилля, необхідне для вирівнювання зубів, які неправильно розташовані. Їх класифікують залежно від матеріалу, технології виробництва. Світові бренди пропонують багато модифікацій. Чи боляче їх фіксувати? Зрозуміло, ні, а про особливості адаптації докладно розповість ортодонт під час консультації.
Сучасні технології дозволяють зробити конструкцію максимально непомітною, зручною, без втрати ефективності. Якісні послуги стоматології дають можливість створити ідеальну усмішку без шкоди для здоров’я, зубного болю або суттєвого дискомфорту під час встановлення.
Ключові переваги:
- відсутність значних неприємних відчуттів, болю під час лікування;
- застосування не тільки для дітей, а й для дорослих;
- установка за одне відвідування (у більшості випадків).
Як позбутися негарного зубного ряду? У цьому допоможе ортодонтичне лікування, як правило, тривале, але завжди результативне: до 2–2,5 років, здебільшого успіх досягається вже через 1,5 року.
Його рекомендують при аномаліях окремих зубів, для виведення непрорізаних із ясен, у фізіологічну дугу або при їх корпусному переміщенні, у період формування постійного прикусу, при підготовці до протезування, з метою поліпшення естетики обличчя, корекції профілю.
Види брекетів:
- металеві;
- керамічні;
- сапфірові;
- лінгвальні (їх фіксують на язичній поверхні зубів).
Ортодонтичні конструкції різних брендів відрізняються матеріалами, дизайном, формою. Найдоступнішим у фінансовому плані варіантом є брекет-системи з металу, які фіксуються на передній поверхні зубного ряду.
Металеві брекети мають недостатню естетичність, іноді викликають роздратування ясен. Але дискомфорт зникає за кілька тижнів після встановлення. Керамічні конструкції непомітні (підбираються індивідуально за кольором емалі), мають відмінну міцність. Але водночас вони дорожчі, лікування триває трохи довше, мають більший розмір, ніж, наприклад, металеві. Сапфірові ідеальні для володарів світлих зубів.
Вони естетичні, гігієнічні в експлуатації. Лінгвальні брекети практично непомітні, але до них складніше звикати, у перші 2–6 тижнів пацієнт може відчувати труднощі з чіткістю мови, легкістю жування. Носити будь-який із видів брекетів зовсім не боляче.
Важливо враховувати, що через тривалість ортодонтичної терапії вони стануть механічною перешкодою для повноцінної гігієни ротової порожнини, можуть бути додатковим фактором, який спровокує розвиток періодонтиту, гінгівіту, гіперплазію ясен, демінералізацію емалі. Прибрати дискомфорт, болючість після встановлення, якщо вона перебуватиме в межах норми, допоможуть знеболювальні (завжди необхідна консультація у фахівця).
Особливості адаптаційного періоду
Техніка бондингу передбачає спеціальну обробку емалі, використання клейової маси для кріплення. Ортодонти застосовують різні варіанти фіксації замкових пристроїв: методика прямого приклеювання, непряма установка або кріплення в лабораторії, безпосередньо в ротовій порожнині. Для досягнення найкращого результату лікарю необхідно виконати ретельне механічне очищення емалі (від нальоту, зубного каменю), якісно провести її протруювання фосфорною кислотою, добре просушити емаль перед приклеюванням.
Основні етапи встановлення брекет-системи:
- консультація у лікаря-ортодонта;
- діагностика;
- створення індивідуального плану лікування;
- встановлення ортодонтичної конструкції;
- полірування поверхні зуба.
Ходити з брекетами для вирівнювання зубного ряду доведеться не менше ніж 8–12 місяців. Фізичне переміщення відбувається завдяки корекції ортодонтичних дуг у конструкції брекетів. Слабкі дротяні дуги під час лікування замінюються на нові.
Після встановлення брекетів починається адаптаційний період. Пацієнту необхідно звикнути до їхнього знаходження в ротовій порожнині, пристосуватися до легкого жування. Часто озвучуються скарги на дискомфорт язика, почуття скутості, нестачі місця в роті, напруження м’яких тканин. Коли минає біль після фіксації? Як правило, неприємні відчуття зникають за кілька днів.
Як свідчать результати досліджень, на їхнє виникнення, силу впливає ступінь тиску брекет-системи та подразнення слизової оболонки, розмір перерізу дуги і навіть стать, вік людини.
Ставлять конструкцію без болю, але деякі люди з підвищеною чутливістю можуть відчувати його при жуванні, змиканні зубів. Як правило, дискомфорт не триває довше ніж 7 днів. Яскрава болючість виникає здебільшого через помилки фіксації: сильний тиск дуги, подразнення слизової оболонки рота замочками.
Щоб полегшити стан, можна прийняти знеболювальні таблетки, гель-анестетик, випити прохолодну воду для зниження дискомфорту, провести полоскання сольовим розчином. Щоб не допустити, зменшити травмування слизової оболонки, застосовують спеціальний захисний віск на зони, які сильно натирають. Знімати, регулювати конструкцію самостійно не вдасться.
При сильній інтенсивності необхідно звернутися до лікаря, можливо, знадобиться зниження сили апарату, збільшення інтервалів між корекцією або тимчасове зняття (але тільки в крайніх випадках). Що пити для зменшення болю? Підійдуть знеболювальні широкого спектру дії, але безпечно підібрати препарат допоможе тільки лікар.
Для профілактики стоматологічних захворювань важливо стежити за індивідуальною гігієною ротової порожнини, не рідше одного разу на квартал проходити огляди у стоматолога-гігієніста. При носінні конструкції не можна жувати дуже тверду їжу, кусати, гризти, вживати продукти, які легко прилипають (вафлі, хлібці, печиво). Жорстка їжа може зірвати брекети. Важливо пам’ятати: рішення, що випити для усунення болю, ухвалює лише фахівець.
Брекети боляче ставити? Це питання, яке цікавить багатьох людей. Ні, сучасні конструкції забезпечують ефективне ортодонтичне лікування. Великий вибір форм, матеріалів, доступність передових технологій дозволяють досягти бажаної естетики усмішки в будь-якому віці, за різного бюджету.
Життя стає яскравішим, коли ти усміхаєшся! Записуйтеся на прийом до стоматологічних клінік Dental Art за телефонами:
Київ, ЖК «Комфорт Таун», вул. Регенераторна, 4, кор.16-1 (між Дарницьким і Дніпровським районом, Позняки, Березняки, Дарницька площа) |
Бориспільський р-н, смт. Щасливе, вул. Героїв Майдану, 11 |
LifeCell: +380 (73) 528-20-98 Kyivstar: +380 (68) 528-20-98 Vodafone: +380 (66) 528-20-98 |
Kyivstar: +380 (96) 744-64-90 |